Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért vannak idegen szavak,...

Miért vannak idegen szavak, helységnevek, országok egy intrelligencia tesztben? Ez tisztességtelenségnek tűnik.

Figyelt kérdés

Ha ,mondjuk valaki nem tgudja azt, hogy hol vannak bizonyos városok vagy, hogy mi az angol megfelelője egy magyar kifejezésnek, akkor az még nem jelenti azt, hogy valaki buta.


Megkérdezném, egy angol vagy amerikai tesztben van-e olyan kérdés, amely arra vonatkozik, hogy a tesztet kitöltő tudja-e egy románm, magyar, szlovák, ukrán szó jelentését?


Vagy olyan mozaik betű játékok vannak a tesztben, hogy abból rakj ki egy angol szót, városnevet stb. Ez tisztrsségtelen és soviniszta jelenség. Kik gyártják ezeket a teszteket?


Én tisztelek minden nyelvet és nemzetet, de mindenkit a saját nyelve alapján kell megítélni és nem szabad senkire sem ráerőszakolni idegen nyelvet, nyelveket és azok szavait, kifejezéseit.



#IQ teszt #nyelvi szabadság #nyelvi kultóra #nyelvi demokrácia #nyelvi egyenlőség #nyelvi sovinizmus
2020. dec. 12. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
IQ tesztben ilyen nincs. Te kevered a műveltségi teszttel, az egész más.
2020. dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Intelligencia tesztben nincs idegen nyelvi kérdés.

A műveltséghez meg hozzátartozik, h pl melyik országnak mi a fővárosa. És külföldi műv.tesztben is kérdezhetik pl Budapestet, Hortobágyot, vagy a Balatont.

2020. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol láttál ilyet? Engem érdekelne.
2020. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam ilyenről. Hol találkoztál ilyen IQ teszttel? Amúgy nem említendő egy lapon, hogy egy magyar tud-e angolul, vagy hogy egy amerikai tud-e magyarul. A magyar nem világnyelv, az angol igen. Így "illik" tudni valamennyire angolul.
2020. dec. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az az iq-teszt, amit én csinálta nem követelt meg semmiféle műveltséget, mér az olvasasi képességet sem. A menza tesztről beszélek.
2020. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De hát nem is IQ tesztről beszél, hanem intrelligencia tesztről.
2020. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hatos, a kettő nem egy és ugyanaz? Az értelmi intelligencia=IQ. Van még EQ, de az teljesen más.
2020. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem, te vakember. :D

Az int-R-elligencia, az nem ugyanaz, mint az intelligencia.

Vedd már észre, mit írt a kérdésben, és mire utaltam.

2020. dec. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyolcas, amit írtál semmi értelme nem volt. Ha csendben maradtál volna.. Ha beírod a keresőbe, hogy intelligencia teszt, akkor IQ teszteket hoz ki.
2020. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Bár a poén már nem poén, amikor magyarázni kell, de 6-os azzal poénkodott, hogy kérdező elírta, került bele egy plusz R. Mondjuk lehet, hogy a google erre is felhozza az IQ-teszteket.
2020. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!