Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mikorra lesz...

Szerintetek mikorra lesz olyan fejlett a technika, hogy egy átlag ember is utazhasson az űrben?

Figyelt kérdés
Tehát kb. annyiért amennyibe manapság kerül kirepülni fapadossal Hollandiába vagy Angliába, annyi pénzért a korabeli viszonyokra átszámolva el lehessen menni a Holdra vagy legalább valami Föld körül keringő hotelbe.

2021. jan. 7. 23:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Sose, annál hamarább kiirtja magát az emberiség.
2021. jan. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 EagleHUN ***** válasza:
74%

Minimum 100 év ha tippelnék alsó határt rá az átlag embereknek

(bár ez inkább akkor is csak a kő gazdag átlagembereket fogja jelenteni, ha nem tudományos célú az utazás.).


Ha nagyon akarsz menni akkor ne legyél átlagos és pár évtizeden belül vagy a holdra vagy a Marsra eljuthatsz (tudományos vagy gazdasági célból, de dolgozni kell ám ott is nem nyaralás lesz a dolog.).

2021. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ilyen nem lesz. Brutál energiaigényű az úzbe kijutni, aminek a teljes költségét + a hasznot az utasoknak kellene fizetni - amiből nem fér fel sok.
2021. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
59%
Én is minimum 100 évet adnék rá. Több olyan ember kell, mint Musk, aki őrűlt, de őrűltségét az emberiség javára használja fel. Több olyan ember kell, aki a pénzét olyan vitákra használja fel, amivel a technológia fejlődik ( Bezos, Musk ) és akkor fejlődni fog annyit minden a világban, hogy átlag ember utazhasson az űrbe. De igaza van a #2-nek ne legyél átlagos és akkor előtted az út 😇😇
2021. jan. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
több száz év, és szerintem nem piaci érdek fogja előidézni, hanem politikai/fegyverkezési versenyek. az űrutazással az a gond, hogy nagyon kicsi rá a motiváció. sokkal több embernek áll érdekében az, hogy a Föld egyik pontjából a másikba gyorsan és olcsón eljussunk, mint az, hogy ki tudjunk ugrani a holdra.
2021. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2100 után
2021. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

A jelenleg átlag 57 millió $ egy Falcon 9 indítás és durván 13 tonnát tud felvinni alacsony Föld körüli pályára. Ha egy átlagos utast székkel, oxigénnel, mindennel 300 kilónak veszünk és eltekintünk a kabin egyéb tömegétől akkor durván 40 utast fel tudna vinni - ha befér ennyi. De legyen a sallangok és a leszállási súlyhatár miatt 25 fő. Az kb 670 millió forint/fő.

Oké legyne kombinálva, hasznos teherrel és fejlődjön a technika ( és ne akarjanak mesés hasznot ), legyen csak 5 ember és 100 millió Forint/fő.


Mennyit kellene fejlődnie a technikának és változnia a gazdasági viszonyoknak, hogy az űrturizmus költsége sima nyugat-európai átlag ember számára is megfizethető legyen? Legyen 3 millió, az még talán belefér egyszer az életben. Lesz 300-szor olcsóbb, mint most?


Persze beindul a Mars-program, Hold-bányászat meg egyéb finomságok de fognak ezek akkora áresést generálni? Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ha kialakul egy "teherűrhajózás" akkor alakítanak ki néhány helyet a jól fizető túristáknak, de hogy ez valaha is elérhető legyen az átlagember számára? Azt én kizártnak tartom.

2021. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 EagleHUN ***** válasza:
0%

" Legyen 3 millió, az még talán belefér egyszer az életben. Lesz 300-szor olcsóbb, mint most?"


3 * 33 = 99


Szóval csak 33 szor!

2021. jan. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi technológia túl drága. Más technológia nincs ami leválthatná. Vannak alternatívák de gyerek cipőben járnak és emberes programokban tervben sincs a bevetésük érthető okokból.
2021. jan. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Én úgy sejtem, hogy ilyen soha nem lesz - és ennek nem a technika lesz a gátja, hanem a kereslet.

Nem gondolom, hogy túl sok ember vágyna az űrbe.

2021. jan. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!