Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Magyar Tudományos Akadémia...

Chuck dorisz kérdése:

A Magyar Tudományos Akadémia meg tudta már állapítani, hogy az univerzum Teremtés által keletkezett-e, vagy egyéb módon?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 15:49
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
"ebben tényleg már csak az igazán vak fanatikusok hisznek." Ezt én mind értem, amit mondasz, de a helyzet az, hogy a mai Magyarországon az általad említett vak fanatikusok körébe tartozik a kormány, a kormányt követő 3 millió ember. E hit mentén történik a kormányzás, a pénzek elosztása, a család fogalmának definiálása, az oktatás stb.
2021. febr. 26. 20:53
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Chuck dorisz légy szíves menj át a politika rovatba!
2021. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés nem a tudományra való.

Ha a teremtést akarod erőltetni, akkor a vallásba, ha pedig a gazdasági vonatkozásokat, akkor a politikába menjél át.

Köszönjük.

2021. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ne de bocs, a Biblia konkrétan megmondja, hogy nem ősrobbanással keletkezett a világegyetem, hanem a Teremtés által 7 nap alatt.


Már, ha szó szerint értelmezzük a Bibliát. Márpedig ez a legprimitívebb értelmezés, amit a teológusok többsége nem tart helyesnek. A teremtéstörténetnek viszont van irodalmi, vagy pl. konkordista értelmezése is, amik nem összeegyeztethetetlenek a tudományos világképpel. Ha jól tudom leginkább az irodalmi értelmezés a legelterjedtebb, már a középkor elején is ez volt – pl. műfaji sajátosságok miatt – az általánosan elfogadott értelmezés, mikor még mai értelemben vett természettudomány nem létezett.


(Meg ugye ha a Bibliával vetjük össze a tudomány eredményeit és nem a Kalevalával, vagy a Mahábháratával, hiszen a kreacionizmus nem feltétlenül jelent keresztény kreacionizmust.)


Tehát ha korrektek akarunk lenni, akkor az ősrobbanás elmélete valójában nem cáfolja a bibliai teremtéstörténet, csak annak egy bizonyos, kevesek által vallott, primitív értelmezését.

2021. febr. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Menjek át? Ez nem egy zártkörű klub, már megbocsáss!

És a kérdés nem tudományra való? Ne viccelj! Az MTA nem tudománnyal foglalkozik? Gondolom nem mondok újat azzal, hogy a tudomány és a politika összefonódik. Az alaptörvény is rendelkezik a tudományos kutatásokról, és azok elfogadásáról. Szerinted nem fontos, hogy a kormány a Teremtésben hisz, nem pl. az evolúcióban, vagy az ősrobbanásban. Szerintem fontos, mert emberek életét szabályozzák e tanok mentén.

2021. febr. 26. 22:57
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány SEMMIBEN 𝐍𝐄𝐌 𝐇𝐈𝐒𝐙!!!

EZÉRT tudomány!

ÉS ezért nem illik ide a kérdésed!

2021. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ez logikailag nem kapcsolódik az érvelésemhez. Mondtam én egy szóval is, hogy a tudomány hisz?
2021. febr. 26. 23:13
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Válogatás a világ teremtéséről:

[link]


A világ keletkezése: ősrobbanás = teremtés?

A kozmológia és a vallások viszonya:

[link]

2021. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

A tudománynak jelenleg nincsen semmiféle adata az ősrobbanás előtti dolgokról, vagy az ősrobbanás okairól.

Ezek után tudományos állásfoglalás sem létezik ebben a témában.

Aki azt mondja, hogy van, az hazudik.

Egyelőre még kilátásban sincs ilyen.

2021. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

2*Sü

Persze, nyilván van többféle értelmezés, amibe akár még az ősrobbanás is belefér, de a kereszténység alapvetései összességében teljesen összeegyeztethetetlen a mai természettudománnyal. Nem is hiszem, hogy bármely vallási vezető, vagy vallástudós kísérletet tett volna erre.

2021. febr. 26. 23:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!