Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges hogy 5 szín közül...

Lehetséges hogy 5 szín közül mind az 5 érintse mindegyiket úgy, hogy egy színt csak egyszer lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
Remélem érthető:D
2010. aug. 18. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

úgy gondolom, hogy síkban nem lehet a feladványt megoldani.

ez, mintha a négyszínsejtés pandantja lenne...

2010. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%

hogy ne lehetne:

rajzolsz egy kis kort: kitoltod egy szinnel. rajzolsz kore egy nagyobb negyzetet (a>r), 4 reszre osztod, es kitoltod 4 szinnel...remelem el tudod kepzelni:)

2010. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
akkor pl a jobb fölső és a bal alsó szín nem értinkezik
2010. aug. 18. 19:33
 4/18 anonim ***** válasza:
ja, nem... terben gondolkodtam: gomb, kocka. az is megfelel? ugy viszont a gomb 3 szinu, a kocka 2 szinu.
2010. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
vagy rajzolsz 5 kort, ahol mind metszi a tobbit...bocs, csak sokat agyalok. sokszor eredmenynelkul:)
2010. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges, hiszen 5*4 páros, de nem tudom, hogyan.
2010. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

ha sikban kell gondolkozni, akkor csak konvex sikidomok lehetnek? ugy nehezebb,mint konkav sikidomokkal

3 dimenzioban persze egyszerubb

2010. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha érintkezéshez elegendő egy pont, akkor elég egyszerű.
2010. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nem érthető, mert nem egyértelmű a kérdésed. Milyen topológiájú sokaságon keresed a választ? Valós számegyenesen (R ad 1) pl. nem lehetséges (feltételezve, hogy minden szín összefüggő tartományban szerepelhet csak). Térben (R ad 3) ugyanakkor könnyedén megvalósítható. Ha síkra (R ad 2) gondolsz, akkor ott sem lehetséges. (Ha jól látom és nem néztem be a bizonyítást, amit hirtelenjében konstruáltam magamnak.)
2010. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19:30: Ha tényleg elég a pontszerű érintkezés, akkor ez is majdnem jó megoldás. csak a négy érintkező sarkú négyzetet kell a kör belsejébe rajzolni.
2010. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!