Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az létezik hogy több a piros...

Az létezik hogy több a piros szín nagyon sokféle lehet? Légyszi olvass tovább.

Figyelt kérdés

Mert valami akkor piros ha csak a piros fényt veri vissza.

De akkor is piros ha olyan színeket ver vissza amiknek az elegye piros szín lesz.


Honnan tudom meg hogy azért piros mert visszaveri csak a pirosat, vagy csak olyan színeket amiből piros lesz??


a lényeg hogy a piros színű lézer milyen színekről nem verődik vissza. pl egerekben alkalmazott vagy lézeres távolságmérő.


Remélem érthető a kérdésem.

Köszi bárminemű választ


2010. dec. 17. 12:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Sokféle lehet a piros :D
2010. dec. 17. 13:00
 2/9 Pinocchio ***** válasza:
100%
Színek elegye nehezen lesz piros ,mert az alapszín.
2010. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondta: pirosat nem tudsz kikeverni. Ha valami nem tiszta piros, az már nem lesz tiszta piros, akármit raksz hozzá. A piros lézer az azokról a felületekről nem verődik vissza, amik színe nem tartalmaz pirosat, vagy amik szórják a fényt (ezekről visszaverődik, csak nem egységesen).
2010. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom nem így van. A piros szín jelenthet csak pirosat, de jelentheti a zöld hiányát is. Ezt egy optikai ráccsal, vagy egy prizmával meg lehet állapítani.
2010. dec. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat de sajnos itt is a kétely. Az első mást ír mint a harmadik. Pont ezek között vacilálok én is.
2010. dec. 18. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

De ha egyszer nekem van igazam.

Amúgy kísérletezz!

(erős lámpa, színszűrők, prizmák,meg egy sötét szoba.)

Ami a prizmából kijön az monokróm, ha csak pl. a pirosat engeded át egy résen, és egy újabb prizmával megpróbálod felbontani, akkor nem fog menni. De ha csak a zöldet takarod ki és egy másik prizmával összegyűjtöd, az ugyan olyan piros lesz, de egy harmadik prizmával felbonthatod.

2010. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De ha egyszer nincs igazad? Ez a "kísérleted" nem bizonyít semmit, csak azt, hogy a szemünk teljesen alkalmatlan arra, amire használni akarod.
2010. dec. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőtöknek van igazsága, de az kétségtelen, hogy a zöld szín hiánya önmagában még nem jelenti azt, hogy piros színt látunk!


Az alap szabály, hogy a dolgokat soha nem látjuk olyan színűnek, mint amilyen színű fényt elnyel! A színkör segítségével (mely a színeket illetve a szín-komplementereket tartalmazza) könnyedén megállapíthatóak az alap esetek.

A zöld komplementere a piros (és fordítva). Így, ha valami pirosat nyel el, akkor azt zöldnek látjuk (és fordítva).

A színek egyes árnyalatai attól vannak, hogy természetesen a különböző anyagok, különböző színű fényeket és különböző mennyiségben nyelnek el.

2010. dec. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Ezek szerint jól sejtetem én is. Köszönöm a megerősítést. A megoldó válaszokat hasznosnak ítéltem. Köszi mindent
2011. jan. 3. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!