Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges hogy 5 szín közül...

Lehetséges hogy 5 szín közül mind az 5 érintse mindegyiket úgy, hogy egy színt csak egyszer lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
Remélem érthető:D
2010. aug. 18. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

a fene ebbe a blogmotorba - elszállt a hozzászólásom :)

na, mégeccer:

olyan nincs, hogy "majdnem jó" megoldás, ahogy a fociban sincs majdnem gól - egy megoldás vagy jó, vagy nem.

*************************

már az első hozzászólásomban leírtam, hogy sejtésem szerint a feladat síkban nem megoldható - ez a sejtés némi utánaolvasás és töprengés után bizonyossá vált.

nincs megoldás síkban - és ezen az sem segít, ha az érintkezési felületet ponttá zsugorítjuk, mert

- vagy van kiterjedése a pontnak - ekkor ugyanott vagyunk, mint a kiinduláskor,

- vagy kiterjedés nélküli, akkor meg nem osztható, vagyis a pont csak egy állapotot vehet fel.

(egyébként négy színre is ugyanez áll - lásd négyszín sejtés)

2010. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

nandras:

Négy színre van megoldás.

2010. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
hecrat, kíváncsivá tettél...
2010. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Térben gondoltam. A színek területének alakja lehet akármilyen, egymástól független is. Ahogy én próbáltam nem lehet megcsinálni, mert a negyedik szín egy színt mindenképpen körülhatárol, tehát az ötödik szín azt a körülhatároltat nem fogja tudni elérni. Csak tudni akarom a választ h lehet e, mert ha nem akkor nem agyalok rajta:D
2010. aug. 19. 00:07
 15/18 A kérdező kommentje:
Vagy na hülye vagyok SÍKban:D
2010. aug. 19. 00:07
 16/18 anonim ***** válasza:

nandras:


A válaszod alapján (ami elég korrekt volt), szerintem Te is tudod/tudnád, hogy 4 színre van megoldás, csak a válasz írása közben vagy elfelejtetted a pontos feladatot, vagy elfelejtetted végiggondolni.


A négyszín-sejtés (amúgy tétel) nem azt mondja, hogy nem lehet olyat rajzolni, hogy 4 szín közül mindegyik érintse egymást... ha így lenne, akkor nem 4 szín kéne a térképekhez, hanem 3. Hisz minek 4, ha mindig van 2, ami nem érinti egymást?

2010. aug. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*a térképes részt persze nem írtam komolyan, ha elég lenne 3 szín, akkor sem hiszem, hogy annyit használnának, ugyanúgy, ahogy most sem 4et használnak. :)
2010. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

jogos... figyelmetlen voltam.

négy színre van megoldás.

2010. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!