Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Működne-e az ha valaki kilőne...

Működne-e az ha valaki kilőne egy nagyobb rakétát akár atomot és azt még a levegőben becsapódás előtt megfagyasztaná valami pl mágia vagy bármilyen valós dolog a lényeg hogy az egész rakéta megfagyna vastagon na most ekkor a rakéta nem robbanna fel?

Figyelt kérdés
kb ilyen szinten [link]

2021. máj. 25. 23:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint előttem is leírták, vannak gyakorlati akadályai. Amit mindenképp érdemes megemlíteni, hogy már a '80-as, '90-es években is tudtak 10^(7-9)°/s hűteni, amivel bele lehet kényszeríteni anyagokat üveges állapotba (azt hiszem, hogy még argonnal is sikerült). Hogy ezt hogyan lehetne egy folyamatosan mozgó (akár még gyorsuló, ha csak nem szabadesik mint a zsák), mindhárom dimenzióban meglehetősen kiterjedt rakétára alkalmazni az egy aggályos kérdés.

Ha mégis sikerülne, akkor én úgy gondolom, hogy nem robbanna fel. Atombombáknál is van egy kis töltés, ami összerobbantja ""az atomot"", vagyis ez azt is semlegesítené. Elnézést, ha az utóbbiban tévedek, nem teljesen emlékszem már a működésükre.

2021. máj. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11 igen van hogy elérjék a kritikus pontot és maximalizálják mert különben nem lenne belőle atom robbanás (legalábbis én anno így olvastam)

igen ezért is fiktív a dolog mivel most nem lehet ezt megcsinálni (ha lehetséges lenne ez a pár másodperces fagyás) éppen ezért mivel csak pár másodpercig tartana elég idő állhatna rendelkezésre

úgy kellene elképzelni mint a magnézium égését azaz egy pillanat alatt csak itt fagyás lenne :D

2021. máj. 27. 01:57
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha van mágia, akkor van -300 fok is, punktum :D
2021. máj. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
igen de még sem ":D
2021. máj. 27. 21:20
 15/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha Megumint megfagyasztjuk éppen akkor, amikor kimondaná, hogy "ekszpurósön!", akkor a robbanás is megfagy, vagy azt nem érinti?
2021. máj. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
A kémiai robbanás beindulását megakadályozhatja, de ha egyszer már beindult, vége a dalnak, saját magának termeli a hőt.
2021. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!