Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagyságrendileg mekkora lehet...

Nagyságrendileg mekkora lehet egy óriáskígyó szakítószilárdsága?

Figyelt kérdés
Szerintem Indiana Jonest nem tudták volna egy kígyóval kihúzni a gödörből.
2021. jún. 6. 20:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az azért lássuk be, hogy a kisujjunk főleg csont + ín, amik jóval szilárdabbak az izomnál. Másrészt nem vagyok benne biztos, de szerintem lehetnek komoly (ha nem is nagyságrendi) eltérések a kígyó és az ember izomzatának szilárdsága közt, ha azt nézzük, hogy egy csirkehúst mennyivel könnyebb kiklopfolni, mint egy disznó-, pláne marhahúst.
2021. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre csak tippelek,de azért nem vaktában.

A disznókarajt amikor darabolni kell a csontosával együtt, abban van egy olyan ín, hogy az elképesztően sokat bír, eltépni sose sikerült, mindig késsek kellet elvágni, de minimum, sérteni, hogy széttéphető legyen.

Az izom és ín együttműködik, hogy a kívánt mozgás, erő létrejöjjön.

Hogy milyen a kígyó anatómiája? Nem tudom,csak azt hogy girbe-görbe.

De szerintem fel lehet emelni egy embert..

2021. jún. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kis guglizással egy anakonda átmérője akár 30 cm. Mondjuk ez tényleg a legtermetesebb egyedekre vonatkozik, és vannak nála jóval kisebbre növő fajok, melyeket még óriáskígyó néven tisztelünk.

Az ember derékbősége ha mondjuk 70 cm, akkor derék-"átmérője" csak jó 20 cm. És a kígyó törzsfala vaskos izom az emberéhez képest, hiszen az a "futóműve" is!

Na mármost az ember dereka mennyit bír, nem feltétlen kettészakadás, csak sérülés nélkül? Az alsó testfél súlyát röhögve, másként hogyan lehetne korlátgyakorlatot végezni tornaórán? Szerintem még 1-2 embert ha ráakasztanánk a tornász lábára, kb akkor már sérülés történhetne. De akkor sem igazán a gerincszalagok szakadnának, inkább a hasfal feszülne túl, és sérv állna elő. De tényleg ez csak tipp, nem vagyok sportorvos.

De egy óriáskígyó szerintem simán fel tudna emelni egy embert, ha történetesen arra lenne kényszerülve. Más kérdés, hogy miért tenné. Max ha nyelés közben az ember fele már benn lenne, fele meg kinn beleakadva valamibe, akkor tudok ilyet elképzelni. Tudniillik az egyszer félig benyelt falatot a kígyó nemigen bírja kiköpni: ha két kígyó egyszerre kezd neki egy hosszúkás zsákmánynak (pl. harmadik kígyónak), ált. az erősebbik folytatja a gyengébbel is a nyelést, majd végül ő is beledöglik.

2021. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Én anno egy kisebb farönköt emeltem meg a metszőfogaimmal. Igaz, hogy mindkettő kitört a helyéről, de legalább azóta vannak szebbek, újak. Hogyan viszonyult a farönk súlya a fogaim felső állcsontbeli kapcsolatához?
2021. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 2*Sü ***** válasza:
100%

#13> Szerintem még 1-2 embert ha ráakasztanánk a tornász lábára, kb akkor már sérülés történhetne.


[link]


Itt 5 ember lóg, egy hatodikon és a szűk keresztmetszet nem is a derék, hanem a karok, sőt az ujjak. És a kép alapján nem csak simán lógnak, hanem himbálóznak, illetve nyilván mozognak, ami további extra erőt is jelent a súlyon túl.


Súlyemelők ilyen 500 kg-okat is emelgetnek – és visznek arrébb méterekre, lásd: https://www.youtube.com/watch?v=YeMdwB3OCi4 –, ami csuklónként 250 kg terhelés. Nem hinném, hogy az ember dereka ne bírna el ennél jóval többet, vagy egy óriáskígyó ne bírna el legalább ennyit.

2021. jún. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt még nem vitattátok meg, hogy ha nem szakad el a "nagyon kígyó" akkor túl éli-e a mutatványt 😅
2021. jún. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!