Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem oldják meg az...

Miért nem oldják meg az USA-ban a vízhiányt?

Figyelt kérdés
Elolvastam több cikket a súlyos vízhiányról és videókat is néztem. Az USA-ban több mint 100 óriási tó van, édesvízzel tele. Van kiépített csatornarendszerük is. Csak oda kellene vezetni délre a nagy tavakból szivattyúkkal és új nagy csatornákkal a vizet, ahol nincsen vagy kevés van. Készítettem egy műszaki tervet és elküldtem néhány ottani mérnöknek és 1 kormányzónak is. de senki sem veszi komolyan. Kadhafi megoldotta ezt rajta van a videó a youtube-on. Líbia népe örült!!

2021. szept. 15. 14:07
A kérdező szavazást indított:
Túl nagyok a költségek
Háborúra kell a pénz
Még nem elég nagy a vízhiány
Műszakilag lehetetlen nagy mennyiségű vizet messzir e küldeni.
Engem is érdekelne!
Mit képzelsz te magadról?
És mi marad a tavakban akkor?
Biztos van már tervük rá.
17 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%
"Készítettem egy műszaki tervet és elküldtem néhány ottani mérnöknek és 1 kormányzónak is. de senki sem veszi komolyan." Te nagyon rendes vagy. Az utókor majd hálás lesz, hidd el.
2021. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én annak örülnék, ha látnám már a hírekben, hogy elindult az építkezés. Az előrejelzések szerint 2050-re már óriási lesz a vízhiány, nem csak az USA-ban. Már sok farmer be is csődölt! Van még tervem a konténerszállító hajózás biztonságossá tételére is, de nem tudok jól komoly műszaki rajzot készíteni, és még nem vagyok mérnök, de műszaki szakmám is van. Évi több nagy konténerszállító óriást is elsüllyed a viharokban. Pedig csak új típusú hajótest szükséges. Nem is értem, hogy lehet ennyire korlátolt az a sok mérnök.
2021. szept. 15. 14:17
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

"Nem is értem, hogy lehet ennyire korlátolt az a sok mérnök." Azok mind hülyék, de te majd megmondod nekik a tutit!


"műszaki szakmám is van" Ööö, órás vagy...?

2021. szept. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

A hajók a lehető legpontosabban vannak kialakítva a teherbírás és a biztonság érdekében. Nem tartom valószínűnek, hogy te kiötlöttél egy forradalmi alakformát, ami ennél jobb lenne és még senki más nem jött rá eddig.

A víz kérdés pedig mégnagyobb hülyeség. Nincs nagy vízprobléma a déli államokban sem, bár időszakosan előfordul egy-egy olyan időszak, amikor elapad a csap. Azért, hogy ezt az évi néhány napot megoldják nem fognak egy több ezer kilóméter hosszú csőrendszert építeni szívattyúkkal, szűrőállomásokkal és pláne nem fogják azt karban tartani. Van ennél ezer, meg egy sokkal élhetőbb megoldás.

2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

A mérnökök korlátai:

1)Nem használhatnak fel korlátlan mennyiségű acélt egy hajóhoz.

2)Nem áll rendelkezésre korlátlan munkaerő egy hajó építéséhez.

3)A hajó üzemeltetéséhez nincs korlátlan üzemanyag.

4)Archimédesz törvénye.

2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Viccet félretéve, bizonyos infrastrukturális dolgok kiépítése az USÁ-nak valamiért hatalmas falat. San Francisco-Los Angeles között régesrég TGV-szerű szupervonatnak kéne hasítania - pont az a távolság, ahol a nagysebességű vasút rengeteget ver mind a közútra, mind a repülőre - ehhez képest tizenhárom év alatt alig sikerült valami kézzelfoghatót felmutatni, az idő csak halad, a pénz csak fogy, a négyesmetró ehhez képest lassan kismiska lesz.
2021. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Koronavírus okozta válság után a klíma válság elmélyítése a háttérhatalmi elit fő cselekvési terve.

Bilderberg találkozón már kisziívárgott pár részlet, a Great reset több pontja is majd ez mellett fog szólni.

A lényeg hogy most a kitalált vírusmese által az embereket már belekényszerítették bizonyos fokú mozgás korlátozásba(utazási korlátozások).

Később ahogy mesterségesen elsúlyosbítják a klímakatasztrófát, egyre jobban lesznek az emberek korlátozva, mozgásban.

Cél a mostani gazdasági helyzet átütemezése.Autók megszüntetése egy családban 3-4 autó helyett, max egy családban egy autó, de azon is akkora adóterhek lesznek, amit kevesen fognak tudni megfizetni.

Előtérbe akarják majd helyezni a közösségi tömegközlekedést, de ezt sok ország már a koronavírus vakcinához köti.

Itt majd kettéválik a társadalom.Akik tudnak még helyesen gondolkodni és nem fogják magukat alávetni a háttérhatalmi elit agymosásának, ők egy idő kiszorulnak a normális társadalomból.

Helyüket a többszörösen agyátmosott mostani réteg veszi majd át, akiket most is látni, hogy tolonganak az oltásokért.

rájuk akarják majd építeni a jövő újfajta demokráciáit.

2021. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Wadmalac ***** válasza:
83%

"San Francisco-Los Angeles között régesrég TGV-szerű szupervonatnak kéne hasítania -...- ehhez képest tizenhárom év alatt alig sikerült valami kézzelfoghatót felmutatni"

Ezalatt a paralament, aktuális kormáynok kismilliószor fogadták el, utasították el újra és újra a költségvetését.

A baj ugyanaz, mint Ausztriában.

A fejlődés kerékkötője volt az állami tulajdon. Ezért nem lett lóxar sem osztrákoknál sem a gyorsvasút-hálózatból évtizedekig. Angliában is hasonló szenvedés ment.

Persze a probléma egy USA méretű országban még égetőbb.



Visszatérve a vízre, nos, azok a nagy tavak addig vannak ott, amíg el nem kezded a vizüket így elhordani.

Most a vízutánpótlásuk és a vízleadásuk egyensúlyban van.

Amint elkezded elszivattyűzni, nem lesz.


Próbáltál te már természetes állóvizek locsolás célú elszívásáról vitázni a zöldekkel?

:D

2021. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%

Azt hiszem az utolsó kérdés nem helytálló.

Talán így jobb: "próbáltál te már ekkora kaliberű működő műszaki terméket létrehozni? Hát kivitelezni? Vajon miért nem?"

Egyébként no comment.

2021. szept. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Az USA-ban elég kevés hülyeséget csinálnak, ott a biznisz az isten. Vasutat alighanem csak Jack Reacher használ.
2021. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!