Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikyen paraméterű volt a...

Mikyen paraméterű volt a monoszkópábra, vagy színsáv melletti sípolás a videóknál? 1khz re emlékszem, de az milyen erősségű?

Figyelt kérdés
Ez ugye egy referencia-hang. 1kHz és 6db?
2021. nov. 9. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 kHz volt. Az amplitúdót nem tudom, de a rádióban néha sugárzott beállítójelekre emlékszem, az 0 dB-es volt. ("1 KHz-es, 0 dB-es jel a bal csatornán... bíííp...")
2021. nov. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!

Igen, ilyenre gondoltam, beállítójelre. Egyszer volt szerencsém egy master videóhoz, az színsávval és 1 khz-es sípolással indult. Utána jött a film.


Mit gondolsz, a hangszórókat ha ezzel az 1khz-es 0db-es hanggal megszólítom, azt milyen hangosra kellene állítani, hogy halk-hangos stb mértéknek jó legyen. Hallássérültként ez a dolog fontos lenne, laikus egyszerűen nem is érti mit és főleg minek kérdezek ilyesmit.

2021. nov. 9. 14:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy hallássérültnek ezt magának kell tudni, a halláscsökkenés mértékétől függ. Én arra emlékeszem, hogy érzésre a jel kb. olyan hangos volt, mint a bemondó hangja.

(A nulla decibel persze itt nem a hangerősségre utal, hanem az elektromos jel viszonylagos amplitúdójára.)

2021. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, ezt nem tudja egy hallássérült és ezt nem érti a laikus.

Viszont a lapos tv-re simán rá lehet küldeni egy referencia jelet amit a telefonnal vissza lehet ellenőrizni analizátorprogrammal könnyen.


Ott a bökkenő, hogy a tv-k szanaszét állíthatóak és máris nem oké a kiírt skála. Vagy ha a kompresszió be van kapcsolva akkor sem. A külső optikára kötött hangszórókról pedig semmiféle visszajelzés nem szokott lenni vizuálisan. Emiatt gondoltam ilyenre.

2021. nov. 9. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán világos, hogy mi a cél. Ki állítja be és kinek, milyen céllal...
2021. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként persze, a bemenő jelből nem fog következni a hangerő, mert ott van köztük az erősítő, ami állítható, szabályozható. (Potival, dinamika-kompresszorral, stb.)
2021. nov. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a választ a kérdésemre.
2021. nov. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!