Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kapcsolóüzemű (pl. LED)...

A kapcsolóüzemű (pl. LED) tápegységek rendelkeznek galvanikus leválasztással? (több lent)

Figyelt kérdés

A kereskedelmi forgalomban elég sok kapcsolóüzemű tápegységet kapni, ezek egy része LED tápegység.


1. Miből lehet megállapítani, hogy egy ilyen rendelkezik -e galvanikus leválasztással?

2. Tapasztalható, hogy azonos teljesítmény esetén a LED-es tápegységek (akár jelentősen is) olcsóbbak mint a nem LED tápegységként hírdetettek. Mi lehet ennek az elektronikai magyarázata?



#kapcsolóüzemű tápegység #galvanikus leválasztás #LED tápegység #stabilizált tápegység
2021. nov. 27. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

A galvanikus leválasztás jellemzően egy trafó. Vigyázat, mert pl. ez nem elválasztótrafó az elején:

[link]


A LED tápegységek áramgenerátorosak, tehát stabil áramot biztosítanak.

pl:

[link]

2021. nov. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez a kapcsolástechnikától függ, van ilyen is, olyan, de inkább nem. Meg kell mérni az a biztos, hogy a kimenetnek van e bármi köze a hálozathoz. Engem szivatott már meg hagyományos transzformátor is, valamiért nem volt teljesen független a szekunder a hálozattól.
2021. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg kéne lenni leválasztásnak. Ugye ha nem fixre kötöd, senki sem garantálja, hogy hogy lesz bedugva a konnektorba, és akkor ki is jöhet a fázis a kimenetre.


1# mi értelme ennek a kapcsolásnak? Nem láttam még ilyet. Mármint hogy a trafó telercsei sorba vannak a kapcsolással.

2021. nov. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

3#: Trafó? Sorba?

Szerintem te az áramkompenzált fojtóra gondolsz az elején nem?

Az nem trafó, hanem zavarszűrés.

2021. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
4 igen arra gondoltam, írja is a cikk, h nem leválasztó trafó, de ebben a formában nem láttam fojtót még, hogy mindkét ág egy vasmagon van.
2021. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A két tekercs gyakran bifilárisan van tekercselve, így az üzemi áram nem mágnesezi fel a magot, közös módusú jelre viszont relatíve nagy az induktivitása.
2021. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Beteszek ide egy gyártói adatlapot, ez alapján meg lehet mondani hogy van -e galvanikus leválasztás?

A 4.oldalon a blokk diagramban látok egy trafót, de azt nem tudom, hogy az felel -e a leválasztásért. Ahogy nézem, a trafó primer körébe

történik a visszacsatolás.

[link]

2021. nov. 28. 15:56
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"1# mi értelme ennek a kapcsolásnak?"

Már leírták, hogy mire, jó. Én csak azért említettem, hogy nehogy összekeverje valaki az elválasztó-trafóval. (#1)

2021. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
A linken az egy blokkdiagram, szóval nem egyértelmű, de lazán lehet galvanikus leválasztás célú is. Erre utal még, hogy alatta a visszacsatoló ágban optocsatolók vannak.
2021. nov. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

#7: Ne a blokkdiagramot nézd, hanem a specifikációt. Bár én sem vagyok angolból valami nagy fenemén, de szerintem:

WITHSTAND VOLTAGE I/P-O/P:3KVAC I/P-FG:2KVAC O/P-FG:0.5KVAC

ez azt jelenti, hogy a bemenet és a kimenet között 3 kV az átütési szilárdság, a bemenet és a fémház(=védőföld) között 2 kV, a kimenet és a ház között 50

2021. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!