Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 20% ecet és tiszta alkohol...

Benyovszky Oszkár kérdése:

20% ecet és tiszta alkohol keverékéből mit kapunk?

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
hányingert, hasmenést.
2021. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha jelen van levegő (oxigén) is, akkor előbb utóbb keveredik oda ecetsav-baktérium is, így az eredmény még több ecet lesz. Ti. etil-alkoholból ecetsav-baktérium segítségével, elegendő oxigén jelenlétében ecetsav keletkezik, víz és hőfejlődés kíséretében...
2021. dec. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
Nitroglicerint.
2021. dec. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Mojjo ***** válasza:
95%

@2: Azon gondolkoztál már, hogy a bor miért ecetesedik meg, a vodka meg miért nem?

Az ecetsav-baktériumok (is) csak korlátozottan tizenegypár százalék alkoholig életképesek. Plusz az ecetsavat sem bírják korlátlanul. Akárhogy kevered a 20%-os ecetet a tiszta alkohollal, nem lesz megfelelő élettér nekik, nem fognak tudni elszaporodni így nem, nem lesz több eceted.

2021. dec. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Ecetes alkoholos vizes elegyet.
2021. dec. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
A leírt elegy legfeljebb fürdőszoba takarításra használható, így első olvasásra.
2021. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 EagleHUN ***** válasza:
71%

Ecetsav a híg alkoholokból (pl borok) keletkezik és csak nagyjából 10% -os.

A tömény alkoholban nem tud ecetesedést kiváltó organizmus megélni.

Ahogy a mesterségesen 20% -ra töményített ecetsavban sem.


Az is kérdés a tömény alkoholból mennyit teszel hozzá.


Mert ugye a 20% ecetsavnak 80% -a víz. Tehát egész kevés 100% etil alkohol hozzáadásával elérhető lenne egy ecetet és alkoholt nagyjából egyenlő mértékben tartalmazó keverék.


Egyébként ez így ebben a formában hogy a kettőt összekevered egy keverék és az is maradna hosszú ideig.


Viszont kiváltható reakció ha a víz mennyiségét csökkented és olyan anyagot keversz bele ami elősegíti (katalizátor) a két anyag reakcióját. (kénsav)

(És ez a kapcsolódási ponton egyébként víz kilépését eredményezi.)


Ekkor karbonsav észter képződne aminek a neve ebben az esetben etil-acetát.

[link]

2021. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A keveréknek van egy neve, csak nem jut eszembe hogy mi. Dolgozni szoktak vele és elég ártalmas is, sok helyen be is van tiltva. Azt szerettem volna megtudni hogyan hívják, mert már nem emlékeztem. Úgy látszik nem itt fogok rá választ kapni.
2021. dec. 17. 20:43
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

"A keveréknek van egy neve, csak nem jut eszembe hogy mi."


Sok keveréknek van neve, de hogy az ecetes alkholnak volna, arról sosem hallottam. Lehet hogy nem hisztizni kéne hogy nem adunk neked választ, hanem átgondolni, hogy

- Értelmesen teszed fel a kérdést ("Mi a neve annak a keveréknek, amit úgy kapunk hogy..."), mert mi nem vagyunk gondolatolvasók, és nem ezt kérdezted.

- Talán rosszul emlékszel a komponensekre, és alkohol helyett mit tudom én, aceton volt benne.

2021. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Magyarul tettem fel a kérdést, ne menjünk bele nyelvtani dolgokba.

Nem értettem félre semmit és nem acetát, hanem alkohol kell bele.

Valószínűleg etil-acetát lesz, lefotóztam és ott volt feltüntetve.

2021. dec. 18. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!