Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 20% ecet és tiszta alkohol...

Benyovszky Oszkár kérdése:

20% ecet és tiszta alkohol keverékéből mit kapunk?

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 23:07
1 2
 11/14 Mojjo ***** válasza:
100%
@10: Csakhogy ecetsavból és etil-alloholból spontán nem lesz etil-acetát. Hiába kevered az alkoholt meg a 20%-os ecetet össze.
2021. dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarul tettem fel a kérdést, ne menjünk bele nyelvtani dolgokba."


Magyarul, de értelmetlenül. Ha nem érted a különbséget, az már eleve baj.



"Nem értettem félre semmit és nem acetát, hanem alkohol kell bele."


Nem acetátot, hanem acetont írtam, nem tudsz olvasni se, és nem érted a különbséget, ami még nagyobb baj.



"Valószínűleg etil-acetát lesz, lefotóztam és ott volt feltüntetve."


Az persze keletkezik ecetsavból és alkoholból, de az nem a keverék neve, hanem egy reakció terméke (ha nem érted a különbséget, az elég nagy baj megint). Etil-acetát nem keletkezik úgy, ha összekevrjük a kettőt, melegíteni is kell (nem kicsit), vagy katalizátort kell adni az elegyhez.


Megint csak, ha arra vagy kíváncsi, hogy mi keletkezik alkohol és ecetsav REAKCIÓJÁBÓL, akkor azt kell megkérdezni. Pongyola, értetlen kérdésre nem fogunk tudni válaszolni. Meg kell tanulni precízen fogalmazni.

2021. dec. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 EagleHUN ***** válasza:
100%

No hát ha az Etil-Acetát volt a megoldás kérdező azt #7 -ként én írtam ide először.

Jól le is pontozták...


De azt is leírtam ott hogy ha a két anyagot összekevered az ugyanúgy marad is keverék, nem fog reakcióba lépni.

Addig amíg a megfelelő katalizáló reagenseket a megfelelő töménységben hozzá nem adod a keverékedhez!


És igen ott a wiki cikkben le is van írva hogy etil acetátot oldószerként, hígítóként nagyon sok helyen használnak.

Többek közt az elektronikai iparban is.


(Sic: Mondjuk én az elektronikai iparban dolgozom régóta és az izopropil alkohol az amivel találkoztam 100%-ban, az etil-acetáttal meg nem vagyis 0% -ban.)

2021. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Idegméreg lesz belőlle
2021. dec. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!