Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Rendben van az, ha egy elektro...

Rendben van az, ha egy elektromos vízmelegítő tartályában legfeljebb 4 bar nyomás alakul ki?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy semmi sem indokolja azt, hogy szükségszerű például 6-7 barnak lennie benne?


Bővebben: zárt rendszerű elektromos vízmelegítőnél a biztonsági-visszacsapó szelep meghibásodott, így a visszacsapó része a vízhálózat felé visszaengedi a túlnyomást, így egy ideje nem tud a tartályban kialakulni 6,5 bar, mely fölötti nyomástól a biztonsági szelep kinyitna, ott határolna és további nyomásnövekedést elkerülendő, a biztonsági szelep szivárogtatásba kezdene.


Mindez az egyébként kissé vízköves fűtőbetét körül forrongó víz zajosságán túl okozhat problémát, ha felfűtés végéig konstans, csupán 4 bar körüli nyomás uralkodik a tartályban a 6-7 helyett?


Gondolok itt nagyobb mértékű vízkövesedésre például.



2022. ápr. 9. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A visszacsapo szelep hibája okozhat leginella problémát a vissza áramló melegviz miatt, de ez elég valoszinűtlen. A vizmelegitőnek nem szükséges magasabb nyomás, nem befolyásol ilyen mértékben semmit.
2022. ápr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tak ***** válasza:
59%
Rendben van az életed,de több sebből vérzik az elképzelésed.A hálózati víznyomás 4-6 bár körül van,ennél több nem tud keletkezni,mert a vízhálózat felé nyitott a befolyó víz útja,hacsak el nem zárod,és nem úgy üzemelteted a villanybojlert.Ha a biztonsági szelep meghibásodik,akkor az nem működik,nem enged sehova semmit,főleg nem a befolyó vízhálózat felé.Továbbá minden esetben van levegő a bojlerben is,mert úgy van kialakítva,hogy a túlnyomás ne vethesse szét a lemez testet,tehát csak elfektetve tudnád légmentesre tölteni és üzemeltetni a bojlert,az meg tilos,a te jogi felelősséged.Ha meg sistereg a villanybojler a vízkő miatt,akkor a víz melegítésének a hatékonysága,meg a fűtőbetét élettartama csökken,de ez is a te zsebedre megy,nem olcsó.
2022. ápr. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi egyes a lényegi választ, erre az extrém esetre nem is gondoltam, hogy a bojlerből a vízórán túlra is juthatna a fő-strangig, de ha úgy vesszük, nyáron a csőben sokáig álló vízben is felszaporodhat ez a baktérium, és akkor még a bojler vize sem kell hozzá, csak egy minimális visszaáramlás.


Kettes: A hálózati víznyomást megmértem; fixen 4 bar errefelé.

Nem nyitott a befolyó víz útja, hibátlanul üzemelő visszacsapó szelep visszaáramlás esetére megszünteti a nyitottságot a vízhálózat felé! Nem kompletten a biztonsági szelep hibájáról írtam, hanem az abban megtalálható visszacsapó szelepéről. Láttál már ilyen Hajdut? [link] Hülyeséget ne írj kérlek! Oda-vissza enged, pedig csak egy irányba kellene neki eredeti rendeltetése szerint. Nem mellesleg a bojler felszerelhető fekvő pozícíióban, és úgy is van szerelve, mivel egy Ariston Velis EVO 80, nézz utána! A sistergés rendben van, érthető.

2022. ápr. 9. 09:44
 4/7 Tak ***** válasza:
És a zárt rendszer csak a fűtési rendszerekre vonatkozik,ahol van un tágulási tartály,meghatározott víz/levegő mennyiséggel,ami kb.2/3-1/3 arányú,de van motoros levegőpumpás(ballonos) automatikus tágulási tartály is.Tehát minden vízmelegítő nyitott rendszerű,vagy a hideg végén a hálózati víz felé,vagy a meleg végén,ez a mosdó alatti 5 literes vízmelegítő,ahol a meleg víz csapja valójában a hideg bojlerbe befolyó vizet nyitja-zárja,ha tágul a meleg víz,akkor csöpög a csapon kifelé.Persze van még a hőközléses kvázi zárt rendszer,ahol a fűtendő víztérbe tekercselt csövön átfolyóvíz vagy átáramló gőz fűti közvetve a tartályban lévő vizet,ahol szintén a hideg befolyót nyitva szorul ki a meleg víz a nyitott meleg ágon,túlfolyóval,biztonsági szeleppel,belső légtérrel,biztonsági felügyelettel(tilt,és csak mechanikusan állítható helyre,ilyen van a bojlerekben is).
2022. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tak ***** válasza:

Ja,hogy te ezeket jobban tudod,nem is gondoltam,ne haragudj.Ki is törlöm a seggem a kazánfűtői okj-s bizonyítványommal,közvetlenül a következő lehetőségnél.

Bocs a beleszólásért,nem akartalak megzavarni.Am a fekvő bojlerben meg elhelyezés szerint van kialakítva a minimálisan szükséges tágulási levegő mennyisége.

2022. ápr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amit említettél pár literest, azt szabad kifolyású rendszernek nevezik, perlátort sem tehetsz a csaptelep kifolyócsövére, mert fojtást okozna és 0 barra van tervezve a tartálya.


Én mindössze csak a hálózati víz nyomásán felüli nyomásnövekedés elmaradásának lehetséges következményeire szerettem volna választ kapni, melyre úgy gondolom már meg is sikerült kapnom. Saját megfigyelésem, hogy a már takarításra szoruló bojler a használati vízhálózat nyomásán hangosan sistereg, viszont azon felüli nyomáson, amelyen a biztonsági szelep már szivárogtat, elcsendesedik.


Egyébként nagyon sok az országban a semmirevaló rossz szakember, kókler, találkoztam már nem egynek az elfuserált munkájával, elcseszik a bordás-acélcső peremezését, aztán mindkét végén klingerit tömítést gumival kombinálnak, utána pedig csöpög. Nem személyeskedésnek szánom, ne vedd magadra, hisz nem ismerlek.

2022. ápr. 9. 12:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Mellesleg nekem is van pár OKJ-m, viszont azokkal nem büszkélkednék az oktatás milyensége miatt, én legfeljebb az autodidakta módon megszerzett tudásomra vagyok büszke.
2022. ápr. 9. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!