Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematika , geometria. Hogy...

Matematika , geometria. Hogy lehetne ezt kiszámolni ?

Figyelt kérdés
A munkámhoz lenne szükségem egy matematikai képletre. Ami mindig rendelkezésre áll az az "L" , az "M" és az "R" értéke. Az alfa szögre lenne szükség. [link]
2022. ápr. 17. 21:50
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ha az M1 értékét tudnám, akkor húrszámítással már ki tudnám számolni az L1 értékét, onnan meg már ki tudnám számolni az alfa szöget, de így valahogy meg vagyok zavarodva.

Az L1 értéke sosem éri el a 2R értékét, mindig kisebb annál.

2022. ápr. 17. 21:52
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja, értelemszerűen az "R" értéke az a körív rádiusza. A szögben álló száraknak folytatólagosan kell a rádiusszal találkozniuk.
2022. ápr. 17. 21:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha az L1 nem a körív átmérőjével egyezik meg, akkor a szárak akárhol csatlakozhatnak a körívhez, tehát ennyi adatból nem lehet megoldani. (Szerintem)
2022. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az L1 nem egyezhet meg a kör átmérőjével, mivel az csak akkor valósulna meg, ha a szögben álló szárak párhuzamosak lennének. Szerintem ez megoldató matematikailag, mert ha két ékszíjtárcsára feltett ékszíj hosszát kell meghatározni, akkor is valami ilyesmivel kell számolni, erre emlékszem még valami régi tanulmányaimból. A matekban ezt azt hiszem kör érintőnek, vagy valami hasonlónak mondják, de nem vagyok képes átlátni. [link]
2022. ápr. 18. 00:43
 5/17 anonim ***** válasza:
Tehát a kör sugara R=L?
2022. ápr. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
L1 < 2R ennyi tudható biztosan
2022. ápr. 18. 00:59
 7/17 A kérdező kommentje:

Ha a szögben álló szárak párhuzamosak lennének, akkor


L1 = 2R lenne

2022. ápr. 18. 01:01
 8/17 anonim ***** válasza:
α=arc tg[2·(M–R)/L]+arc sin{R/√[L²/4+(M–R)²]}
2022. ápr. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen annyit pontosítanék a feladaton, hogy az ábra egy húrtrapézt mutat (szóval azt feltételeztük, hogy az L és L1 alapok párhuzamosak, és az ábra szimmetrikus szeretne lenni L felezőmerőlegesére).


Ez esetben megerősítem a 01:22-es választ.

2022. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megjegyeztem a húrtrapéz fogalmát. A következő lépés , hogy a Google táblázatkezelőbe megpróbálom beírni a képletet. Vagy talán még jobb lenne, ha telefonos applikációt találnék képletek beírására. Ennek mindjárt utána kérdezek az informatikus csoportban, tud e valaki ilyen szoftverről?
2022. ápr. 18. 12:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!