Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Azért nem merik a mesterséges...

Azért nem merik a mesterséges intelligenciát ráengedni a modern 3D nyomtatókra, mert ezután feltérképezné a Star Trek meg Star Wars filmekből a technikát és a tulajdonosa kitudna nyomtatni magának egy működőképes űrhajót?

Figyelt kérdés
Ami viszont veszélyt jelentene a világ vezető országainak, mint oroszok, kína,usa.Így az ezirányú kísérletek teljesen megtiltva vannak minden földi halandónak?
2022. ápr. 26. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt az Ezotéria kategóriába kellett volna írni.
2022. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább tudományos kérdés.

Ezért is ide írtam.

Mivel úrhajókkal, űrkutatással, mesterséges intelligenciával a tudomány foglalkozik, ezért szerintem itt tudják a legjobban a kérdést megválaszolni.

2022. ápr. 26. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg rákötöttem, erre kinyomtatott 1 Terminátort, ami visszament az időben, hogy megöljön...
2022. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sadam87 ***** válasza:
88%

Jó kis kérdés, kár hogy a benne megfogalmazott állítás hamis, így semmi értelme.

[link]

2022. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy orosz babakocsi templatet akartam kinyomtatni, de mindig tank jött ki belőle :( Valszeg valami bug lehet a driverben.
2022. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5-ös!

Te állat!

2022. ápr. 26. 21:00
 7/12 anonim válasza:
93%
Ez viccnek is szar, komoly kérdésnek is szar.
2022. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért leírom: nem csak a formán múlik a dolog.

Egyelőre még olyan anyagból nem tudunk nyomtatni, ami minden célra megfelelne.

Például sokan próbáltak már pisztolyt nyomtatni: lehet is, csak könnyen felrobban. Pedig szándékosan nagyon gyenge lőszer kell hozzá.

Egyébként tényleg ezotériás kérdés, köze nincs a tudományhoz.

Például azért sem, mert mondjuk térhajtóművet sem tudunk nyomtatni.

Nem azért, mert a formáját nem ismerjük (azt sem) - de a működést sem, és ezt nem fogjuk egy sci-fiből kilesni.

2022. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

A Star Wars filmekben nem "technika" van, hanem áltudományos vizualizált bullshit!


Pl. gázturbinás vadászgépekkel kiröpködnek az űrbe, Dart Wadernek nem okoz nehézséget kiállni egy feljáróra - ahol nincs nehézségi erő, mert az űrhajó bolygó körüli pályán kering - miközben a szél lobogtatja a palástját az űr vákuumában. 10 perc után már idegösszeomlást vált ki nálam a szar warsz. Olyan érzés, mintha botmixert nyomnának az agyamba!

2022. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Attól, hogy megcsinálod a Millenium Falcont 1:1 méretarányban PLA-ból, a midikloriánok nem válnak valósággá. Sem a hiperhajtómű. Az AI sem tud baromságot nyomtatni, a filmek viszont 99% baromságból állnak, ráadásul sokszor önellentmondó baromságoból, így az AI valószínűleg inkább halkan sírdogálva végtelen cilusra futna amikor megpróbálná szétszálazni.
2022. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!