Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha az aszpartám mérgező, de...

Ha az aszpartám mérgező, de legalábbis gyanús, akkor miért nem mellőzik? Sok másik édesítőszer van, miért nem helyettesítik azokkal?

Figyelt kérdés

szacharin, ciklamátok, aceszulfám-K, stb.

Annyival nem lehet olcsóbb az aszpartám, hogy akkor is használják, ha méreg.



2022. máj. 31. 22:31
 1/8 Kólauborkával ***** válasza:
98%

Mert 80liter kólàt kène meginnod ahhoz, hogy bármilyen kimutatható kàrosodàst szenvedj. Gondolom ki bírod, hogy ne igyál 80 liter valamit…amúgy a sonkás szendvicstől meg lehet fulladni, szerintem ez egy igen veszélyes dolog….tiltsuk be a sonkás szendvicset.

Ez a hasonlat csak azt akarta mutatni, hogy bizonyos mennyiség után akármi lehet halálos (az oxygén is), de ésszerű használattal pedig a méreg is lehet gyógyszer, ennek éppen csak gazdasági oka van, 10 tonna cukor helyett 1kg kb. ebből ugyan azt az édes ízt okozza.

2022. máj. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az aszpartám mérgező"

De nem az.

[link]

2022. máj. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A viz is mergezo ha megiszol 15 litert egy nap. A szendioxidtol megfulladsz, megis tele vannak a boltok szensavas uditovel. A buzaliszt csupa gluten, az osszes trendimendi influenszer gluten-, laktoz-, E-betu erzekeny, meg sincsenek betiltva. Az alkohol idegmereg, oszt' megis tele van minden uzlet piaval. A mikrohullamu suto felforralja a vizet, a wifit megse tiltottak be, pedig azonos frekvenciat hasznalnak...


A merteken mulik minden, felesleges rahisztizni olyasmire, amirol csak anekdotikus bizonyitek van vagy tonnakat kene elfogyasztani belole, hogy eszreveheto karos hatasa legyen.

2022. máj. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Vízfogyasztás miatt is halt meg már ember, és nem fulladás miatt, hanem azért, mert nem evett sót hozzá.

Biciklista volt az illető, szóval még esze is lehetett volna.

2022. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Az aszpartam esszenciális aminósav fenil-alanin. Javítja a depresszív hangulatot
2022. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindúntalan gyanúba fogják az aszpartámot, és a FDA meg minduntalan megállapítja, hogy nem ártalmas. Én legalábbis így hallottam. Hogy miért részesítik előnyben a “hagyományos” édesítőszerekkel szemben, azt nem tudom. Ez élelmiszertechnológiai/gazdasági szakkérdés.
2022. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szacharinnak van egy kellemetlen, femes mellekize. Melegitesre ez felerosodik, igy az ezzel keszult etel, sutemeny izet elrontja, ezzel ellentetben a ciklamat es az aceszulfam-K hostabil, egy csomo uditoital ciklamatokat tartalmaz. Az aceszulfam-K-ra is keszult olyan kutatas, ami szerint noveli a rak kockazatat.


Ha nem eszel egyikbol sem napi szinten 10-15g-okat, nem lesz bajod.

2022. jún. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
21%
Az összes édesítőszer mérgező.
2022. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!