Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ha a cukrot mézzel és édesítős...

Ha a cukrot mézzel és édesítőszerrel helyettesítem, az nagy különbséget jelent?

Figyelt kérdés
Az édesítőszer önmagában nekem nem jön be, ezért fele-fele arányban, mézzel helyettesítem a cukrot. Ez azt jelenti, hogy pl. kávét két cukorral szeretem, vagyis most 1 pötty édesítő + 1 kávéskanál méz. Ez így mennyivel kevesebb kalória, mint 2 cukor?

2019. febr. 26. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a két cukor aránylik a kávéskanál mézhez. (Talán számodra sem meglepi, hogy a méz tkp. tömény cukor!)
2019. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kockacukorban 15 kalória van. Ha két cukorral iszod a kávédat, akkor az 30 kalória egy nap. Ez semmi, nem kell helyettesíteni. Az édesítő pötty elég kétséges egészség szempontjából, pár nyilván ha máshoz nem használod, akkor ez talán nem árt. A mézzel meg kalória szempontjából nem leszel előrébb.

De 30 kalória mindenkinek belefér. Szóval nyugodtan maradj a két cukornál.

2019. febr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 kávéskanál cukor kb 7 gramm, attól is függ azért mennyire púpos de ez így 28 kcal

1 kávéskanál méz kb 23 kcal

1 kávéskanál édesítő meg kb 17 kcal (nem tudom a "pötty" mennyi kalória lehet, szóval ezt is 7 grammal számoltam)


Vagyis 56 kcal VS 40 kcal, nagyon kb 16 kalóriát spóroltál ezzel. Habár a mézes kávé nekem elég rosszul hangzik, inkább akkor cukor-édesítő legyen fele fele arányban, nem púpos kanállal. A nádcukor mondjuk egészségesebb és hajszállal kevesebb kcal mint a sima kristálycukor.

2019. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha édesítőszert használsz én a Steviát javaslom. Vagy egyszer kiméred kb mennyi mézet használsz és számolós azt is. A jó minőségű nézek még jót is tesznek a szervezetednek.
2019. febr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3, a "pötty" az egy nagyon pici tabletta. Nincs 7 gramm, sőt kevesebb, mint 1 gramm. A pontos kalóriatartalma függ az összetételtől, de közelítőleg 0.
2019. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szinte semmit.
2019. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pedig a kávé finom mézzel :) Az életmódváltásom elején azzal ittam én is, de aztán megvilágosodtam, hogy semmivel sem jobb mint a "sima" cukor...mandulatejjel iszom, az elég édes így nem kell bele rakni semmit pluszba, azt ajánlom a kérdezőnek is, hogy szokjon le az édességfüggőségről és nem fog bele kelleni semmi:)
2019. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!