Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Amikor tudatosan álmodik az...

Amikor tudatosan álmodik az ember, mi történik az agyban?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Olyankor működik a tudat is.
2022. júl. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

1. Tudatos álmodás nincs.

2. A mai napig nem tudják a tudósok, hogy hogyan keletkezik az álom, miért álmodunk és hogy ilyenkor mi megy végbe az ágyban. Tippek vannak.

2022. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
2es, tudatos álom van mivel volt már nekem és sok más embernek.
2022. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A tudatos álom valós, szal ennyit erről.

A tájékozatlansággal nem tudok mit kezdeni.

2022. júl. 3. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös válasz miért nincs törölve, mikor direkt provokálásból írta?
2022. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Igazából annyi hogy rájössz hogy álmodsz. Ezután a realisztikusság felerősödik és a tudat is erősebb lesz.

Pl nem fogod random leszúrni magad. Vagy egyéb olyasmit csinálni amit álmon kívül nem csinálnál.


+ Az álom valóságosabb lesz. Realisztikusabb

2022. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Olyan nekem is volt párszor, hogy ment az álom, és valahogy tudtam, hogy álmodok. Úgy emlékszem volt olyan, hogy az álom mellett működött a hétköznapi tudatoság, párhuzamosan az álommal(fel is ébredtem), és olyan is amikor az álomban tudtam hogy álmodok, mert logikai alapon kikövetkeztettem, de ment az álom tovább.

Szóval elégé tudnak keveredni, az agy különböző területei, és működési állapotai.

2022. júl. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

#7


Elvileg tudatos álom között is van különbség

Van aki Istent játszik benne és azt csinál amit akar, más csak annyira jön rá hogy álmodik.

Nekem volt olyan horror álmom hogy nem tudtam semmit sem csinálni és volt olyan is amit csak minimálisan tudtam befolyásolni. Sajnos bármire még nem voltam képes.

2022. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8.


Az nagyon szar, amikor full tiszta az álom, de nem jössz rá, hogy álmodsz.

Ettől lehet tudathasadást kapni.

2022. júl. 4. 11:31
 10/16 anonim válasza:
Az álom attól (is) álom, hogy nem tudhatod, hogy éppen álmodsz. Ezt a filozófia is feldolgozza. Ilyenformán az "éber álom" egy paradoxon, mintha azt mondanád, hogy "világos fekete", vagy "sötét fehér".
2022. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!