Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Humanoid robotok kerülni...

Humanoid robotok kerülni fognak kereskedelmi forgalomba olyan mértékben, mint most pl az autók, számítógépek, okostelók, stb?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Remélem fognak én már a szex robotokat várom.Onnantól vége a női feminista gondolkodásnak.
2022. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
1-es: nagyon el vagy tévedve, a nök csal fellélegeznek, hogy a hozzád hasonló lények, akik szerint a nö = szexeszköz legalább békén hagyják öket és csak normális férfiak maradnak, akik ismerkednek velük.
2022. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, talán a távoli jövőben. A humanoid forma egy robot számára egyetlen egy szempontból kedvező: hasonlít az emberre, ezért kevésbé tűnik idegenszerűnek az emberek szemében. Ezt leszámítva bármilyen célrobotnak sokkal jobb egy speciális forma, mint az emberi "általánosság csúcsa" forma.

Tehát a humanoid robotok várhatóan sokkal inkább fognak emberi segítőként funkcionálni (pl. mozgáskorlátozottak számára), mintsem valami általános robotformaként megjelenni. Ehhez viszont nagyon drágák egyelőre, és még nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy az áruk az átlagember számára is megfizethető kategóriába süllyedjen. Ez viszont kelleni fog ahhoz, hogy úgy elterjedjenek, mint egy autó vagy egy mobiltelefon. Bár szeretném, de szerintem ez nem ebben az évszázadban fog megtörténni.

2022. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem igen, de korlátozott számban és célra (mert még valaki robotsereget csinálna..)
2022. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Hát most így egy harmadik világháború küszöbén erre nehéz válaszolni :D


Ha kitör a háború, akkor biztosan nem, legalábbis nem a mi életünkben, sok időre lesz szüksége az emberiségnek, mire újjáépíti magát egy világháború után.


Ha megússzuk, akkor viszont biztos, hogy igen.


Meg is indokolom, miért - már most is vannak kereskedelmi forgalomban, csak még kezdetlegesek és drágák, de ettől függetlenül viszik őket, mint a cukrot, akik megtehetik, tehát egy nagyon dinamikusan növekvő piac.

És minél több pénz van benne, annál többet tudnak kutatás-fejlesztésre költeni, tehát annál fejlettebb modellek lesznek, annál nagyobb lesz a kereslet, annál inkább sorozat-szerű a gyártás, és ennek következményeként annál olcsóbb is lesz.


Ugyanúgy, mint az autók, vagy a mobiltelefonok.


25 éve még csak a nagyon pénzes emberkéknek volt mobiltelója, ma már egy csövesnek is van, és sokkal jobb van a mai csövesnek, mint a 25 évvel ezelőtti pénzes businessmannek.


Szóval igen, kereskedelmi forgalomban lesznek, átlagember számára is megfizethetőek lesznek, és erre nem is kell sokat várni - kb. 10 évet.

2022. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Maradjunk inkább 50 évnél, de szerintem is lesz ilyen.

Csak nem sok, és közben lesz 500 másik fajta, ami nem emberszerű lesz majd.

2022. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Mégis, mi a fenének?

Nincs talán fölös számban ember minden feladatra? Csak szervezés kérdése és minden feladat ellátható, drága robotok nélkül is a milliárdszámra hemzsegő emberekkel, max. játékra tudok humanoid robotot elképzelni, luxuscikknek.

Az ember olcsó.

2022. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

#4-esként nem értem mi a gond a válaszomban, telefonod se lehet akármennyi így értettem a korlátozott számban részt.


#7-es A robot után nem kell bért és járulékot fizetni és kevesebb szükséglete van, így a foglalkoztató részéről előnyösebb választás, az már más tészta, hogy a társadalmi, gazdasági hatása milyen, de azért sokan most se akarnak trágyát hordani, állatokkal kínlódni, azaz mezőgazdaságban, vagy más koszos, izzasztó munkahelyen dolgozni.., mint pl: öregek és betegek gondozása.. Az a baj szerintem nem jön ki jól a képlet, ha az élelem drága, mert akkor sokkal többet kéne keresni az irodákban dolgozóknak, hogy meg tudják fizetni, de akkor meg ha többet keresnek, akkor meg a farmon nem éri meg dolgozni, így az irodába mennek.. De persze lehet rosszul látom..

2022. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"korlátozott számban és célra (mert még valaki robotsereget csinálna..)"

Egyébként igen, van benne valami. De az is lehet, hogy eleve ki lesz zárva az ilyen irányú felhasználhatóság, ahogy Asimov képzelte a három alaptörvénnyel.

2022. aug. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

A humanoid formának én korlátoltabb felhasználását látom, de ez csak az én véleményem. Pl. dajka, pszichológus, ügyfélszolgálatos, stewardess, tehát kifejezetten olyan szakmák, amikhez előnyösebb az emberi alak.


Humanoid formájú harcoló robotot én nem csinálnék. Az emberi formánál minden bizonnyal léteznek hatékonyabb formák is, amiket harc során be lehet vetni, de ebben a mérnökök tudása és adatai azok, amik érnek valamit.

2022. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!