Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 1 m3 földgáz fűtőértéke...

1 m3 földgáz fűtőértéke (főtőereje) hány kWh elektromos áram fűtőértékének felel meg, avagy mennyire elterjedt Magyarországon a kondenzációs kazán?

Figyelt kérdés

Az Indexen olvastam minap egy cikket, amiben azt írták, hogy

"1 köbméter gáz fűtőereje 10 és fél kilowattóra áraménak felel meg".

[link]


Nekem nem így jön ki a matek.

1 m3 földgáz fűtőértéke 34,5 MJ energia (*)

1 MJ = 0,277777778 kWh

Az előzőek alapján 1 m3 földgáz fűtőértéke 34,5x0,277777778= 9,583334 kWh elektromos áram fűtőértékével helyettesíthető. (Lenne, ha az elektromos fűtés és a földgázalapú fűtés esetében is 100% hatásfokkal működő berendezést feltételezhetnénk.)


A linkelt cikkben szereplő ~10,5 kWh közeli érték csak úgy értelmezhető számomra, hogy egy ~109%-os hatásfokkal működő, kondenzációs kazános fűtést feltételeznek.


Ennyire elterjedt lenne Magyarországon a kondenzációs kazán???

Nem ismerek statisztikákat, de ha csak a közvetlen környezetemben* nézek körbe, legalább a fele, de inkább több a hagyományos, azaz 90% vagy az alatti hatásfokkal működő gázkazán. (*Pest megye, Fejér megye)


Ráadásul -szerintem- nem elégséges a gázkazán hatásfokát csak önmagában figyelni. Az sem mindegy, hogy az milyen épületgépészeti rendszert szolgál ki, hogy az mennyire jól méretezett és beszabályozott, stb. A gyártó szerinti készülék hatásfok nagyon könnyen lerontható egy rosszul tervezett és rosszul működtetett épületgépészeti rendszer üzemeltetésével.


(*A földgáz számláimban a szolgáltató változóan 34,45 és 34,55 közötti értékeket ad meg. Havi átalányt fizetek.)



#Földgáz fűtőértéke #Elketromos áram fűtőértéke #földgáz vs. elektromos áram
2022. aug. 4. 10:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Fájdalmasan nem értesz hozzá, inkább írogass a politika rovatba, ott nem kell semmihez érteni.
2023. febr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!