Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy ember sikeres hibernációjá...

Egy ember sikeres hibernációjához nagyjából hány fokosra kellene csökkenteni a testének hőmérsékletét (károkozás nélkül)?

Figyelt kérdés

2022. szept. 6. 12:50
1 2 3
 11/23 TappancsMancs ***** válasza:
27%
Okés de konkrétan? Lefagyasztják -100 vagy akárhány fokra és élve kiolvasztható? Igen vagy nem? :) Nem az érdekel, hogy erre kell ügyelni, meg jég kristályok szöveg. Érted? Ezt már hallottuk eleget. Meghal vagy sem tőle?
2022. szept. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 TappancsMancs ***** válasza:
27%
Ja és ne baktériumról mutass linket, mert az más azért. Fagyott helyekről már regisztráltak életképes ősi baktériumokat, ez azért más, az nagyon egyszerű élőlényecske.
2022. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%

Mondtam már: attól függ, hogy:

1: a sejtek roncsolódnak-e a fagyasztásnál, illetve megfelelő-e a fagyasztás. Például nem lehet az agyat utoljára fagyasztani, mert ha nem kap folyamatosan oxigént, amíg még nem fagyott, akkor meghal. Ha jól csinálják, akkor NEM hal meg.

2: sikerül-e normálisan kiolvasztani. Hasonló a helyzet: ami már kiolvadt, annak működnie kell, és ehhez mindent megkapni.

2022. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

ELVILEG lehetséges a lefagyasztás és a felolvasztás is sejtroncsolódás nélkül.

GYAKROLATBAN nem minden esetben müködik. Éppen ezért, akik lefagyaszttatják magukat (ugyanis VAN ILYEN!), alá kell, hogy irják, tudnak erröl a kockázatról, ezért a felelöség kizárólag az övék, ha nem jól sikerül a dolog.

2022. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 TappancsMancs ***** válasza:
27%

"Mondtam már: attól függ, hogy: .......... "


Hol a link, hogy ilyen fagyasztásból feléledt egy kísérleti álltka? Mondtad. Okés csak hol a publikáció? Ha nincs akkor csak teória.


Filmekben szerintem is érdekes, de nincs rá bizonyíték. Mert mi van, ha sikerül egy nagyobb állatot lefagyasztani tökéletesen olyan módon és hiába olvasztják ki...?


Ha tudományosan igazolt akkor jöhet a publikációja. :D


"ELVILEG lehetséges a lefagyasztás és a felolvasztás is sejtroncsolódás nélkül."


Szóval csak elvileg? Na erről van szó. Még a fagyasztási technológia sincs meg, így ez tudományosan csak elmélet. És a kiolvasztás utáni életben levés meg mág inkább elmélet és feltételezés, ami lehet, hogy nem is válik be.

2022. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 TappancsMancs ***** válasza:
27%
Ja és a lepontozás nem fogja igazolni!
2022. szept. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
36%

Nem igazán értelek.

Baktérium fagyasztható.

Béka, hal fagyasztható.

Ezek után megemlíthetnél valamilyen elvi problémát, ami a többit tiltja.

2022. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 TappancsMancs ***** válasza:
80%

Ne vedd zokon, mert értem én is, hogy érdekes téma és lehet, hogy neked kedvenced. A konkrét ! tudományos kutatásra mutass publikációt és ne kerüld ki ezt. Hol tartanak pontosan?


Béka fagyasztható... okés értem stb stb. Mutasd meg, hogy lefagyasztották és kiolvasztva élt a béka. Ez tudomány kategória és nem vélemény egy sütiről, hogy finom-e.


Ahogy én látom ezt ez még csak elmélet, hogy HA sikerül a tökéletes fagyasztás akkor TALÁN kiolvasztás után élni fog. De ez még elmélet.


"Nem igazán értelek."

Akkor egy mondatban: mutasd meg a kiolvasztott élő béka publikációját.


Ezen mit nem lehet érteni? :)

2022. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
20%

Nem publikáció, tv film.

Simán végbemegy a természetben.

2022. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 TappancsMancs ***** válasza:
80%

Na akkor helyetted rákerestem :) Nagyon röviden... Vannak állatok különféle téli álommal és van fagyot túlélő béka is. Nem ilyen békát még nem fagyasztottak le, legalábbis olyat nem találtam. Szóval van fagyos időben majdnem teljesen megfagyó béka. Több hasonlóan viselkedő állatról is tudnak, a szervezetük termel vegyületeket amit tanulmányoznak. Itt meg pár cikkből idézetek - kérdező gondolom érdekes lesz.


Mindjárt jön akkor pár cikk...

2022. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!