Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A lámpás bolhacsapdáról van...

A lámpás bolhacsapdáról van valami tudományos ismeret?

Figyelt kérdés
Pl. én tegnapelőtt hagytam kint egy fél napig vizet egy tálban, és volt benne 4, tegnap csináltam egy izzósat, egész nap kint volt, van benne 7. A másik, hogy hülyeségnek tartom, hogy a 7W-os izzó, amit beleraknak, pont annyi hőt ad le, mint egy kisállat. Egyrészt a bolha biztos rámegy az egérre is, meg rám is, másrészt nem tudom, mi mennyi hőt ad le, pedig kerestem, de biztos, hogy egyik sem 2100 fok. Szóval egyelőre egy 21W-os 12V-os izzót kötöttem egy mobil töltőre, ez szerintem 3W körül lehet így. Hidegen 0,7 ohm volt. Gondolkoztam azon, hogy kicserélem egy 10W-os ellenállásra, és az 7W-ot adna le. De van értelme? Mennek rá a bolhák? Mire mennek? Miért jó a 7W? Begyújtok a kályhába, majd ráugrálnak, és odaégnek? Kirakok egy gyertyát beleugranak?

2022. szept. 7. 08:31
 1/1 anonim ***** válasza:
2022. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!