Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Föld bolygó köré egy napelem...

A Föld bolygó köré egy napelemekből álló gyűrűt kellene építeni, ami egy csapásra megoldaná a teljes emberiség energiaproblémáit?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 09:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Ja és ugye a kijuttatott Napelem is előbb utóbb szemét lesz, szóval első körben azt kellene kikutatni, hogy hogyan ne legyen később űrszemét, amit kijuttatnak az űrbe. Nem tudom érted-e a probléma lényegét.
2022. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%

Tesla módszerével egy az űrbe, holdon elhelyezett napelem rendszerrel vezeték nélkül le lehet a földre jutattni az ott megtermelt energiát. A másik megoldás a Dyson-gömb a csillag körül.

[link]

Ne nagyon várj intelligens választ, a 10 millió értelmiségi országában.Olvasni egy sem tanult meg.

2022. okt. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
19%
12-es pl. Én ezt nem tudtam. Azt tudtam, hogy Elon Musk műholdjain emlékeim szerint van napelem. Amugy pl. Én szoktam olvasni de a napelem ezen felhasználására nem gondoltam csak Földön belül pl. Az űrszemét probléma akkor is adott. Nekem csak elméleti kérdés szintjén fordult meg a fejemben hogy vajon nem-e lenne kártékony elsősorban az űrszemét miatt. És ugye a tárolt hő elvezetése miatt. De majd elolvasom amit linkeltél. Azért egyrészt egy Földkörüli pályán keringő napelem hogy kerüli ki az űrszemeteket és vannak nagy űrszemetek is. Ha programozni tudnák a kikerülésre akkor megoldható lenne. De ott kezdödik a dolog hogy elöször ki kéne takarìtani a Föld körül aztàn olyat alkotni ami öko napelem.
2022. okt. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%

A 2-es (09:30) vagyok, és ha hiszitek - ha nem - szakmabelinek számítok a témában. A lepontozó barmok fel sem fogták, hogy miért írtam az "űrlézer"-t! Elmagyarázom:


Ha meghaladjuk az űrbéli napelem-rendszer megépítésének a problémáit, akkor is marad egy nagyon húzós probléma - az energiát le kell juttatni a Föld felszínére. Ez leginkább koherens elektromágneses sugárzással történhet meg. Az elfogadható hullámhossztartomány igen széles: a méterestől a közeli UV-ig minden szóba jöhet.


Méteres rádióhullámok esetén a felfogó antenna mérete egy országnyi területet foglalna, melyet az óceánon, vagy egy nagyobb sivatagos régióban kellene létesíteni. A felületi teljesítmény olyan nagy lenne, hogy percek alatt megfőne minden élőlény. Megoldhatatlan ökológiai és társadalmi problémákat jelentene egy ilyen projekt.

2022. okt. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

14. (09:50) válasz folytatása:

Amennyiben jóval rövidebb hullámhosszú lézerrel oldjuk meg a problémát, akkor a felfogóantennáknak elég mindössze néhány négyzetkilométer terület. Mekkora felületi teljesítménysűrűséggel kell számolnunk ebben az esetben?


Ha 1 négyzetkilométeren fogjuk be egy nevetségesen kicsiny, pl. száz gigawattos űrerőmű energianyalábját, akkor egy négyzetméterre száz kilowattnyi teljesítmény jut. Ha egy ilyen teljesítményű nyaláb vezérléstechnikai hiba miatt egy városra irányul, akkor ott egy percen belül lángba borul minden éghető anyag!

2022. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
76%

Miért lenne 100 GW nevetségesen kicsiny? Az nem egy laposelem. Németország, Magyarország, meg közben még egy-két ország csúcsteljesítményigénye.


A vezérléstechnikai hiba meg nem alapszükséglet. :D Ha most nem lehet biztonságosan megoldani, 50 év múlva biztosan meg lehet.

2022. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
40%
#16 Azért nevetségesen kicsiny, mert ilyen teljesítmény kényelmesen biztosítható a szaharai sivatag és környéke lefedésével is. És ehhez ma már minden a rendelkezésünkre áll - a világbékét kivéve!
2022. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
63%
Nyugi engem is lepontoztak 2-es én már 0-as vagyok. Én is említettem a lézert. De én speciel nem vagyok szakmabeli, csak elgondolkoztam.
2022. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 antaljoco válasza:
17%
Csinálhatnánk a Földből egy dinamót, ha már úgy is forog. Vagy egy ékszíjjal összekötnénk a holddal, és azt megforgatva, abból hozzunk létre egy generátort.
2022. okt. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!