Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A mikróba az ételt középre...

A mikróba az ételt középre kell tenni, vagy nem?

Figyelt kérdés

A tányérja azért forog, hogy egyenletesen melegítse az ételt, tehát a sugárzás koncentrálódik.

Most már csak az a kérdés, hogy vajon középre, vagy pár cm-re valamelyik irányba?



2022. okt. 13. 13:50
1 2
 11/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező ismert a dolog és bár nem mentem utána, de angolul rengeteg helyen kérdezik.
2023. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TappancsMancs ***** válasza:
76%

Kicsit rákerestem és lényegében mellébeszélnek.

--Miért marad hideg az étel a mikrohullámú sütő közepén?


- vegyen jobb minőségű sütőt

- lehetséges, hogy elromlott a sütője

- a forgótányér az egyenletes melegítés miatt van

- az ételt kevergesse melegítés közben

- nézze meg, hogy forog-e a tányér

- helyezze az ételt a tányér szélére

😆

Reméltem én is, hogy valaki tud egy szemlétlető képet a sugárzásról például...

2023. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 EagleHUN ***** válasza:
100%

Íme:

[link]

2023. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szép képek. Érdekes, hogy egyik minta sem olyan, mint #3 linkjén a csoki olvadás.

(A GHz oké, de az ε*, ε', ε'' értelmezése kicsit túlmutat azon az agy-energia mennyiségen, amit ebbe fektetnék.😆 )

2023. márc. 12. 22:18
 15/15 TappancsMancs ***** válasza:
100%

14

Na igen EagleHUN, jöhet a pdf rövid összegzése és 🤔, hogy akkor melyik ábrát kell nézni. Mivel a mikró 2,45 GHz-en működik és ott azért van más frekvencia is. 🥴 Én sem vagyok valalami jó ilyesmikből.

2023. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!