Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor fogok az életben deriválni?

Mikor fogok az életben deriválni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
21%
Soha, csak valamivel ki kell buktatni a népeket.
2022. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, a gyerekorvos a fél éves, lázas gyerekemhez kijött házhoz. Nagyon beteg volt. Egy valódi higanyos lázmérőt lefertőtlenített, és egy kis vazelinnel betolta a gyerek popsijába. Ahogy 35,5-ről elindult felfelé a higanyszál csúnyán nézte emelkedés közben. 37,5-nél tartott a higanyszál, amikor azt mondta: "Húha, ez 39,2-ig meg sem fog állni!" És ott állt meg. Pont ott!

Nyilván mondhatjuk, hogy tapasztalatból beszél, meg az emelkedés sebességét már ezerszer látta, etc. De ő is differenciál egyenletet old meg fejben menet közben, csak nem tud róla...

2022. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim válasza:
22%

A deriválás során egy függvényből képzünk egy másik függvény, amely megmutatja az eredeti függvény minden pontjában vett meredekségét.

A való életben szerintem igenritkán fordulnak elő deriválható függvények, ugyanis a legtöbb összerendelés értelmezési tartománya kvantált, azaz nem folytonos, mivel mérésekből épül fel.

Ezeket csak akkor lehet deriválni, ha görbét illesztünk az adatainkra. Kötve hiszem, hogy ezt természettudományos területeken kívül kb bárki megtenné.

A villamosmérnökökről is még el tudom képzelni, RLC körök modellezéséhez kellhet.

Összefoglalva akkor fogsz deriválni, ha természettudományos területen fogsz dolgozni, vagy más, mérnöki egyszerűsítést meg szeretnél érteni úgy, hogy meg is értsd.

Meg persze iskolában. hogy kapjál egy jó kis absztrakciós sokkot. Akár csak poénból, mert az jó. :)

2022. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 steven95 ***** válasza:
100%
#23 van diszkrét derivált is, nem kell folytonos görbét illeszteni sehova.(lásd: numerikus analízis)
2022. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tanulsz vagy egysejtű amőba vagy, akkor soha :)
2022. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
31%

"ööö az eddigi vizsgáid eredményét elnézve TE SOSE."


A Tudományok kategóriában is csak személyeskedésre futja az emberektől? Ez nem csak a politika és a párkapcsolatoknál van?xDD

2022. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
23%

"Ha nem tanulsz vagy egysejtű amőba vagy, akkor soha :)"


Újabb példa személyeskedésre, lásd előző kommentem.

2022. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
26%

Visszatérve a kérdésre, legtöbbször olyan munkaköröknél sem fogod használni, ahol deriválással meg integrálással szopatják a népet, amikor az iskolában ülsz. Ha matematikus vagy fizikus vagy, akkor igen, esetleg ha mérnök, akkor sem biztos.


Ismerek közgazdoszak és láss csodát, egyikük sem derivál a munkája során, pedig van az egyetemen több félév matek analízis, vagy ahogy éppen nevezik. A testvérem mérnök, aki a szakmájában dolgozik, és láss csodát ő sem derivál és integrál a munkája során.


Több rokonom is orvos, egyikük elmondta, hogy rengeteg olyat magoltattak be velük az egyetemen, amire semmi szüksége nem volt soha a szakmájában.


Méhgogy az egyetem arra tanítja az embereket, amire szükségük is lesz a "való" életben. :))

2022. nov. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Én már 1x használtam. Úgy örültem neki. :)
2022. nov. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
50%
Már megint a lepontozás érvek néééélkül!
2022. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!