Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell deriválni?

Hogyan kell deriválni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg gyorsan.


Ajánlom a Thomas-féle kalkulus I-II-t, hogyha komolyan érdekel a dolog, gyakorlatilag a 0-ról meg lehet belőle tanulni deriválni és integrálni. A neten is megtalálható pdf-ben.

2021. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Be kell magolni az elemi deriváltakat, mint alsóban a szorzótáblát. A többi azokból következik.
2021. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell megérteni, de le is lehet vezetni, de megtanulod az elemi deriváltakat meg a szabályokat aztán szevasz.
2021. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
2021. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Van olyan munka, ahol a deriválást és integrálást használják? Mármint úgy, hogy kézzel papíron levezetik, hogy megtudják valaminek az eredményét.
2021. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

5: ezzel most arra akarsz célozni, hogy semmi haszna...???


Tipikus csőlátás!

Egy csomó további téma épül erre - és igen, KELL tudnod, hogy ne fuss bele buta félreszámolásokba...


Pl. mikor nagyságrendet tévesztve kihozza a diák, hogy adott csőkeresztmetszeten átfolyó víz sebessége ... és kijön egy kb. hangsebességnyi eredmény. És nem, nem veszi észre... MEg sem kérdőjelezi magában, hogy ez nem stimmelhet....


Pffff.....

2021. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem akartam arra célozni, hogy semmi haszna. Arra akartam célozni, hogy olyanoknak is oktatják, akiknek semmi haszna. Mi értelme egy gazdálkodás szakosnak és nem tudom hol oktatják még? Azt el tudom képzelni, hogy egy mérnöknek szükséges lehet, bár ott is kétlem, hogy papíron vezeti le.

Szóval van-e olyan, ahol papíron, kézzel deriválnak, integrálnak?

Ahogyan azt se kell tudni papíron levezetni, hogy mennyi gyökháromszázhuszonhatezer a huszadik hatványon osztva tizenhattal és ez a köbgyök alatt és a világon senki talán néhány matematikuson kívül nem vezeti le papíron, ezért nem értem az értelmét éveken keresztül a deriválás, integrálás kötelező papíron levezetését olyanoknak, akik életükben nem fogják használni. Miért nem elég az, ha az alapokat tudják és az eredményt meg akármilyen módon meg tudják adni?

2021. ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Persze hogy van.

Számos mérnöki területen, fizikusok értelemszerűen szintén.

2021. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

Gazdálkodás szakosoknak is kell, 7-es!!!


[link]

2021. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
8as fantasztikus, pont ezt írtam én is... ("Mi értelme egy gazdálkodás szakosnak") Tudom, sok a betú, de lám ha deriválás, integrálás helyett a magyar nyelvtant oktatnák tovább, máris előréb lennénk.
2021. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!