Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor fogok az életben deriválni?

Mikor fogok az életben deriválni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:46
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
15%

Aki lepontozott, azok szerint nincs igazam????


Az egyetemen olyan matekkal szivatják a gazdaságisokat, amiket életükben soha nem fognak használni, de a mérnököket is. Erre az is kiváló példa, hogyha most az én (gazdasági szakon) kapott matek feladatokat odaadnám egy mérnöknek aki a szakmájában dolgozik, még ő sem tudná megoldani. Ha annyira kell a matek mondjuk egy mérnöknek, hogy fordulhat ez elő? De ez nem csak a mérnökökre igaz, hanem a gazdaságisokra és a társadalomtudományok hallgatóira is.


És még megmagyarázzátok, hogy csak az nem fog deriválni, aki hülye. Hát akkor mondjuk a közgazdászok mind hülyék?:)) Inkább a gyakorisok azok!:))

2022. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
18%

"Nézd, a gyerekorvos a fél éves, lázas gyerekemhez kijött házhoz. Nagyon beteg volt. Egy valódi higanyos lázmérőt lefertőtlenített, és egy kis vazelinnel betolta a gyerek popsijába. Ahogy 35,5-ről elindult felfelé a higanyszál csúnyán nézte emelkedés közben. 37,5-nél tartott a higanyszál, amikor azt mondta: "Húha, ez 39,2-ig meg sem fog állni!" És ott állt meg. Pont ott!"


Ilyet én is tudok, meg fog halni 2023 ban 100-200 ember közúti balesetben Európában. Aztán ha pont igazam lesz, zseni leszek, ha meg nem, akkor csak tévedtem egy kicsit.

2022. nov. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet én is tudok, meg fog halni 2023 ban 100-200 ember közúti balesetben Európában. Aztán ha pont igazam lesz, zseni leszek, ha meg nem, akkor csak tévedtem egy kicsit."

Áhhh, dehogy. A párhuzam akkor lenne meg a doktornő jóslata meg a te jóslatod közt, ha nem azt állítanád, hogy 100-200 közt, hanem azt mondanád, hogy 192! És tényleg 192 lenne. Az lenne a tutti. Így csak egy gyenge blöff.

2022. nov. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
34%
Pedig alapvetően van benne párhuzam kedves utolsó! Mindjárt leírom, hogy mi!
2022. nov. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
27%

"Áhhh, dehogy. A párhuzam akkor lenne meg a doktornő jóslata meg a te jóslatod közt, ha nem azt állítanád, hogy 100-200 közt, hanem azt mondanád, hogy 192! És tényleg 192 lenne. Az lenne a tutti. Így csak egy gyenge blöff."


És ha azt mondanám, hogy 192 és tényleg annyi lenne, akkor tuti lenne? Akkor is csak tippeltem volna véletlenül egy számot, ami utólag pont bejött és kész. A 100-200 nak nagyobb a valósíznűsége, de az is csak egy tipp, lehetne pont 192 oszt ha nagyobb a mázlim az is megtörténhetne.


Amúgy visszatérve a deriválásra, olyan szánalmas, hogy egy ilyen kérdésnél is a személyeskedés megy ostoba módon, hogy jaj de hülye a kérdező és ő soha nem fog.


Feleslegesen neház matekot tanítanak egy gazdasági szakon egy közgazdásznak, meg mérnök szakon is egy mérnöknek. Vagy akkor mért nem tudnak a szakmájukban dolgozó mérnökök mondjuk integrálni, meg hatványsoros feladatokat megoldani? Amivel az egyetemen kiszórják őket szép számmal?

2022. nov. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
52%
#7 Nagyon egyetértek veled
2022. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!