Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kína előbb fog embert küldeni...

Kína előbb fog embert küldeni a Holdra, mint ahogy az USA tervezi a nagy visszatérést (az 1970-es évek után)?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Miből jutottál erre a következtetésre? A kínaiak továbbra is kikukázott ruszki technológiát használnak, az meg nem alkalmas ilyesmire. Az USA-nak meg van hozzá a hardver, az ember nélküli próbarepülés folyamatban ha a jól megy márpedig eddig makulátlan a teszt, jöhet az emberes próbarepülés utána meg a landolás. Kína kb 50 évnyire van ettől technológiailag. Ha persze beletolnának egy csomó pénzt 10-15 év alatt talán ők is eljutnának arra a szintre, hogy landolni tudjanak, de erre jelenleg semmiféle törekvés nincs.
2022. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A Holdra senki nem küld a közeljövőben embert. Ez egy verseny volt a hidegháborúban, hogy ki ér oda hamarabb, de semmi gyakorlati haszna nem volt.
2022. dec. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi tudálékos hülye van itt, te jó Isten! 2-es, rád nézek éppen.


Az Egyesült Államok, számos más országgal együtt, éppen most tér vissza a Holdra az Artemis programmal. Ezekben a percekben az Artemis 1 űrhajó már visszatérőben van, december 11-én ér tengert Kalifornia partjainál. Ez még csak próbababákkal kerülte meg a Holdat, de az Artemis 2 két év múlva már űrhajósokkal teszi ugyanezt, aztán az Artemis 3 fog a Holdra szállni, feltehetőleg 2026-ban.


Az Artemis jóval nagyobb szabású projekt, mint az Apollo volt, ugyanis állandó bázist akarnak létesíteni a Holdon. Erre a tervek szerint 2028-ban kerül sor. Ezután bányászati és kutatási tevékenységet folytatnak odafenn. A 2030-as évek során pedig az itt megszerzett tapasztalatok felhasználásával indul az első Mars-expedíció.


Mielőtt valami buta proli nekiáll itt kurrogni, hogy á, ez kamu, mert ő nem hallotta, tessék megtalálni önállóan a NASA weboldalát. Arról nem én tehetek, hogy bunkóéknál csak a Facebookból áll az internet.


[link]

2022. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom eldönteni, hogy hasznos vagy haszontalan legyen az értékelés a #3-ra. Alapjában véve egy szép és jól összeszedett válasz a megfelelő helyen, de ez a stílus nagyon nem ide való szerintem. A politika rovatban még elnézi az ember mert ott úgysem tehet mást, de itt a tudományban én nem értek egyet ezzel a stílussal.

Nem értékelem sehogyan, tartózkodom.

2022. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ó de finnyás a fiatalúr. Akkor majd legközelebb hülyén halsz meg, engem meg nem érdekel.
2022. dec. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A Hold déli részén van egy szűk terület, amit ér a Napsugárzás és a feltételezések szerint a kráterekben van jég, vagyis víz fagyott állapotban.

Ez most egy igen vonzó hellyé változott, ami iránt szinte egy versengés is megindulhat.

A kínaiakról tényleg nincsenek pontos információk, de azért annál előbbre vannak, amit fentebb olvastunk, de lehet, hogy tényleg nem igazán versenyképesek még, de nem lehet igazán tudni, az utóbbi években hatalmas technológiai előrelépésekről tettek tanúbizonyságot.

2022. dec. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem az újságcikkre, ami arról tájékoztatott, hogy a korszerűbb és fejlettebb szovjet űrkutatás révén szovjet ember lesz az első a Holdon.

Nem kis mosolygással fogadtuk az emelkedő Saturn rakéta képeit...

2022. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért a kínaiaknak van pár húzásuk:

- egyrészt ott nem kell akkora biztonság. Amilyen szinten az első űrhajósok mentek, azt ők már most tudják.

El tudom képzelni, hogy kockáztatnak majd azért, hogy ők legyenek az elsők, ugyanis a terület nagyon nem mindegy! Ahogy írták is.

- másrészt lehet másolni, ebben ők elég jók. Arról nem is beszélve, hogy szinte az összes amerikai gyártó náluk gyártat.

2022. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8

Hiába kockáztatsz meg spórolsz a biztonságon ha nincsenek meg a technikai feltételek. Nincs olyan rakétájuk meg űrhajójuk ami erre alkalmas meg nincs lunar landerjük. Soha semmilyen hardvert nem fejlesztettek még maguktól átcímkézett orosz cuccokat használnak. Elég messze vannak attól, hogy ők bármi ilyesmit véghez vigyenek. Kb 30 év, de ha hirtelen elkezdik beleönteni a pénzt akkor is 15-20 év. Azt meg ugye te sem gondolod komolyan hogy a nagy kormányzati beszállítók kínában gyártatják a cuccaikat. Ennyire te sem lehetsz buta.

2022. dec. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kínaiaknak nincs emberes holdprogramjuk. Illetve ha van is, nagyon gyerekcipőben jár. Ha nem így lenne, látnánk. Nehézrakéták felbocsátását elég nehéz titokban tartani.
2022. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!