Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a Föld időzónákra van...

Ha a Föld időzónákra van osztva, pontosan az északi sarkon mennyi az idő?

Figyelt kérdés
2008. jan. 3. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott nincs konkrét időszámítás. Mivel sarkvidékek pingvineit, fókáit, jegesmedvéit nem érdekli különösebben a pontos idő, a kutatók, akik a sarkokon dolgoznak, maguk határozzák meg, hogy melyik időzóna szerint osztják be idejöket. Így ha pl. a Déli Sarkra Új Zélandról érkezik kutatócsoport, akkor az új zélandi időt használják. Gyakorlatilag mindegy, mivel egy fél évig egyfolytában nappal van, aztán egy fél évig éjszaka.

Forrás: [link]

2008. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Pingvinek kizarolag csak a Deli sarkon elnek - bocs ezt muszaj volt hozzatennem...
2008. jan. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nincs konkrét időzóna - de azért "idő" van! Ezen azt értem, hogy a Nap emelkedik és süllyed az égbolton. Néha nem érdekes (mert fel se kel, vagy csak kering körbe, nagyjából egyforma magasan) - ez évszakfüggő. Értelmes ember ott a Naphoz igazítja a helyi időt.
2008. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Egyátalán kihez tartozik? Sztem annak az országnak a beállításai vannak..:D
2008. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Üdv!


Az északi sark nemzetközi víznek minősül, senkihez sem tartozik, így ez alapján nem lehet időt számolni. Valóban bárhogyan meghatározható, egy dokumentumfilmben régebben úgy láttam, hogy feljegyzéseknél a Greenwich-i időt szokás beírni.

2008. dec. 7. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott nincs külön időszámítás, vannak ilyen helyek, nem csak az Északi-sarkpont.
2010. márc. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!