Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezhet a Karácsony Gergely-f...

Létezhet a Karácsony Gergely-féle mozgási energiából áramot nyerő villamos?

Figyelt kérdés
Én először a Metropol cikkét olvastam el és első látásra azt hittem,hogy ez tényleg működhet,de aztán tovább olvastam a cikket és elbizonytalanodtam.Majd elolvastam a Telex cikkét és újra hinni kezdtem benne.Én úgy gondolom,hogy mivel külső forrásból nyeri az energiát,ezért nem perpeetum mobile és működhet.

2022. dec. 24. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom mit mondott, vagy mit nem. De az elektromos járműveknél már-már alap felszerelésnek számít a fékerő visszanyerő rendszer, vagy bárhogy is hívják. A lényeg, hogy nem hagyományos fékpofákkal fékeznek, hanem kvázi elektromágneses módon, mely áramot generál, melyet akkumulátorokban vagy kondenzátorokban tárolnak, és a következő gyorsításnál felhasználnak.
2022. dec. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Evtizedekkel ezelott feltalaltak mar az un. rekuperacios rendszeru villamos hajtast, ami az epp lassito szerelveny altal visszatermelt energiat hasznalta fel egy epp indulo szerelveny gyorsitasara. Hatranya hogy nagyon pontos inditasokat kovetel, azaz tartani kell a menetrendet. Annak idejen nem voltak megfelelo meretu akkumulatorok / szuperkondenzatorok hogy a szerelveny maga tudja eltarolni, most mar vannak.


A hibrid hajtasu autok egyebkent pont ezt csinaljak: fekezeskor elobb a generatort kezdik hajtani, amivel energiat termelnek es ezt a hibridakkuban taroljak, majd a kovetkezo gyorsitaskor felhasznaljak.

2022. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A villamosoknál már szerintem 70 éve is volt olyan, amelyik a hálózatba visszatáplált, vagy ellenállásokra dolgozott rá.
2022. dec. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
#3 az ellenallasra 'radolgozas' az inkabb csak kimeli a fekpofakat, de nem sporol semmit.
2022. dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
#4 igen, és ki állította ellenkezőjét? Ki állított bármit az ellenállásfékezésről?
2022. dec. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon a villamosok 600 V-os egyenfeszültséggel vannak táplálva. Lassításkor a motorok képesek generátorként működni és a mozgási energiát elektromos energiává alakítani, amit a hálózatra visszatáplálnak. A visszatáplált energiát az éppen üzemelő többi villamos használhatja fel. Persze meg kell oldani számos kivételes esetet is (mi van akkor, ha a hálózaton nincs éppen másik fogyasztó, mert például az utolsó kocsi éppen fékez a remiznél, akkor hová kerüljön a fölösleges energia, vagy a rendszer betáplálásában van áramszünet és az összes úton lévő villamos ezért megáll, ami szintén hatalmas mennyiségű visszatáplálás a közbenső körre, stb). Természetesen mindez veszteséggel történik, ezért nem lesz belőle perpeetum mobile.
2022. dec. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha jól tudom a Forma 1-es autóknál is használják
2022. dec. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha KariGeri féle mozgásból nyerne energiát, akkor akár a te mozgásodból is nyerhetne nem? Kössük rá a kérdezőt egy mozdíthatatlan biciklire és tekerjen!
2022. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!