Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg nem lehet műszaki...

Tényleg nem lehet műszaki rajzon méret épületen belül?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan milyen kategóriájú műszaki rajznak számít, egy helyszínrajzól van szó, épületek, épített környezet szerepel rajta (egy intermodális csomópont). Az épületről külön készült rajz már építészeti rajzra hajaz (ajtók, helyiségek stb.).

Egyetemi feladatról van szó. Az értékelő tanár szerint: Épület belsejébe nem szokás méreteket betenni.

Ez valóban így lenne?



2023. jan. 7. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Igy van
2023. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A külső részen, akár több vonalon jelölik be a méreteket két oldalt.
2023. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi cégünk villamos kivitelezéssel foglalkozik és gyakran kapunk épületekről készült méretezett építész rajzokat. Általában a méretek az épületen kívül vannak egymás felett, vagy egymás mellett. Láttam olyat is, hogy a méretek egy része az épületen belül volt. Főleg olyankor, amikor az épületen belül sok helyiség van. Ilyenkor már szinte képtelenség jól áttekinthetően kívülre rajzolni minden méretet.
2023. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-nak igaza van. Pl. a szobák méreteit sokszor a szobán belül méretezik be, még azt is odaírják hogy hány négyzetméter, mindezt az alaprajzon.

Megjegyzem, jó sok helyszínrajzot láttam már, azokon alíg volt méretezés, szinte semmi. Helyrajzi szám, tájolás, utcák megnevezése, kb. ennyi.

2023. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!