Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Építészmérnökök! Szerintetek...

Építészmérnökök! Szerintetek mennyi idő alatt lehetne a mai technológiával felépíteni Kheopsz piramisát?

Figyelt kérdés
Láttam Erik von Daniken egyik filmjét. Tudom, tudom, csaló, meg minden, de ettől függetlenül igen elgondolkodtató, amiket mond! Hogyan lehetett a bronzkori eszközökkel kitermelni, hihetetlenül pontosra lecsiszolni, helyére szállítani a gránittömböket, majd ezekből időtállóan felépíteni a piramist?!
2023. febr. 19. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szinte minden csak a pénzen múlik. Nem mindegy, hogy pár száz vagy pár ezer munkagép, illetve sok száz vagy több tízezer munkás dolgozik rajta.

Mivel ilyen léptékű építkezéshez először egy külön (konténer)várost is fel kell húzni a munkásoknak - ahogy történt az anno is - ezért szerintem ezzel együtt minimum 1 év, inkább több, még ha a pénzt nem is sajnálják.

2023. febr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Általában a szervezési munka, meg az előmunkálatok tovább tartanak.

Nehogy azt hidd, hogy egy modern épülettel nincs egy csomó gond, a víz, gáz, elektromos, vagy a fűtés hálózat kiépítése, a csatornázás, mindezek megtervezése, az infrastruktúra kialakítás, tervmódosítások a különböző szempontok megjelenésének hatására, betervezni a munkafolyamatokat, egyeztetni a tervezőirodát a kivitelezővel, a fő és alválalkozókkal, előzőleg persze tendereztetni, sőt, még maga a munka kiírása is hónapokba kerül, egyáltalán az igény meghatározása is egy csomó munka.

Maga az építkezés az gyorsan megy, különösen a statikai rész, az alap és a falak felhúzása, a belsőépítészet az igazán igényes munka, az épületgépészet, a burkolatok, stb...

Egy ilyen piramis, ami lényegében egyszerű anyagokból áll, sem világítás, sem fűtés, sem víz-gáz stb... nincs benne, az túró, összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, könnyebb feladat.

Az, hogy nehéz kőtömböket kell mozgatni, az maga manapság semmi, pár ember könnyedén elvégzi ezrek munkáját, megfelelő teljesítményű munkagépekkel.

2023. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

"Egy ilyen piramis, ami lényegében egyszerű anyagokból áll, sem világítás, sem fűtés, sem víz-gáz stb... nincs benne, az túró, összehasonlíthatatlanul egyszerűbb, könnyebb feladat."

Azért ez igen erős kijelentés volt! Biztos, hogy ezt jól átgondoltad, vagy csak gondolkodás nélkül vetetted ide?

A munka nem csak annyiból állt, hogy odahurcoltak pár kőtömböt, egymásra hajigálták és már kész is!

A tudomány jelenlegi állítása szerint kb 20 év alatt épült fel. Szerintem csak a 21. századi technikával lehetne ennyi idő alatt ilyen minőségben elkészíteni.

2023. febr. 19. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a neten:


"Building the pyramid today using stone-carrying vehicles, cranes and helicopters would probably take 1,500 to 2,000 workers around five years, and it would cost on the order of $5 billion."

2023. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Ez csak a megépítésre vonatkozhat, de megfelejtkezik arról, hogy a köveket nem csak szállítani kell, hanem először kitermelni, majd méretre csiszolni!!! És, mivel több, mint 1 millió darab több tonnás kőről beszélünk, igencsak alul lett méretezve a költségvetés és a munkaidő!

Érdekes egyébként, hogy az idézett szöveg helikoptereket említ! Tehát repülő eszközöket!

2023. febr. 19. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Te soha nem jártál a piramisoknál. Nincsenek méretre csiszolva. Nem is egyformák.

Egy ekkora építmény rengeteg szervezőmunkát, tervezés igényel, továbbá a megfelelő szerszámok optimális kiválasztását. Ez nagyjából azt jelenti, hogy az előbbiek optimális használatához képest akár 4-5-szörös is lehet az időigény és a költség is. A #4 idézete nagyságrendben életszerű.

Egyébként számos technológia létezett az ókorban, amely mára feledésbe merült, ezért ma sem tudni, miképpen hajtották végre.

A priamisok esetén a környezetből elég jól rekonstruálható, hogy nagyjából 20 év alatt több tízezer ember munkájával jött létre. Azt viszont ma sem tudják biztosan, hogy miként kerültek úgy a 6-7 sor fölötti sorokba a kövek. 10-20 tonnás objektumokról van szó. Az viszont tény, hogy ott van annyi ideje.

2023. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy butaság, de engem az érdekelne, hogy ezek az ókori építmények, hogyhogy nem süllyedtek be a földbe? Az aquincumnál is vannak olyan ásások, ahol a maradványok 5-10 méterrel besüllyedtek a földbe. Mert régen akkora volt a talajszint.
2023. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Köztudott, hogy régen, az egyiptomi buta ösemberek idejében mindent ami 20 kilónál nehezebb volt, és bonyolultabb volt mint két egymásnak támasztott bot, azt az UFÓK CSINÁLTÁK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2023. febr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 UlfOrmson ***** válasza:
100%
A piramisok nagyrészt mészkőből épültek, ami egy könnyen megmunkálható kőzet. Gránitot csak kis mennyiségben használtak
2023. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7, az, hogy a régészeti emlékek jellemzően a mai talajszint alatt vannak, nem azt jelenti, hogy a talajszint mindenhol besüllyedt/feltöltődött volna. Ott maradt ránk, ahol így járt. Ahol lepusztult a felszín, onnan eltűntek a tárgyi emlékek is.

Egy sivatagban különösen gyors lehet ez a folyamat, akár a homokkal feltöltődés, akár a laza talaj szél általi elvitele, akár a kőépítmények homokfúvás általi eróziója. A piramisok méreteihez képest ez azonban nem sok. Annál inkább, az idő jól összedolgozta a kőelemeket, a réseket kitöltötte törmelékkel, a kiálló éleket lekoptatta.

Az, hogy az Aquincumban (és gyakran máshol is) méterekkel a lábunk alatt van az akkori földszint, főleg azért van, mert a szabályozatlan Duna itt alsó folyáshoz ért, rengeteg hordalékot terített le (kb gondolj arra, mi szemét marad egy árvíz után), továbbá épületek, utak bontása után régen nem rekultiváltak, csak jól szétterítették a sittet.

2023. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!