Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan Működik a Bicikli ???...

Hogyan Működik a Bicikli ??? Milyen erő és energia tartja egyensűlyban? TESZT

Figyelt kérdés

2023. márc. 8. 01:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A fizikához annyira nem értek, de gyanítom, hogy az egyensúlyozás (kormány ide-oda forgatása) tartja egyensúlyban a biciklit, és ezt amiatt gondolom, mivel nemrég volt alkalmam kipróbálni egy triciklit, és egyszerűen összevissza mentem vele, mivel a kezeimmel, anélkül, hogy akartam volna, ide-oda rángattam volna a kormányt. Valószínűleg ehhez is hozzá tudnék szokni, de így elsőre nem volt könnyű (pl. állva nem lehet triciklizni, ha húzom a kormányt, hatalmas mozdulatokt tesz, stb.
2023. márc. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kólauborkával ***** válasza:
39%
Én épp az 50.000 daraboson töröm a fejem :D mármint, hogy megvegyem-e, utána meg azon hol rakjam ki és hogyan :)
2023. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
70%
#11 Kis sebességnél egyértelműen, nagyobb sebességnél annyira nem. Különben hogyan bicikliznének kéz nélkül az emberek? Ha van elég lendület, az sokkal könnyebb, persze picit ösztönösen testtel egyensúlyoznak, de sokkal könnyebb, mint séta tempónál is lassabban biciklizni.
2023. márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 spyon válasza:
Amikor elindulunk, nem igazán van giroszkóp hatás nincs akkora fordulatszám.
2023. márc. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!