Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyetem mellett belefér napi...

Egyetem mellett belefér napi 2-2,5 (oda vissza együtt) óra utazás?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre és félek, hogy ki fogok merülni ennyi utazástól, nem fogok bírni annyit tanulni mint kéne.

Ti mennyit utaztok egyetemre?



2021. ápr. 16. 01:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
26%
Mivel online okti van, így semennyit :D Ez emberfüggő, én naponta fél óránál többet nem utaznék tömegközlekedéssel, ellenben autóval akár 1-2 órát is simán.
2021. ápr. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :) Helyesbítek: amikor NEM online oktatás van, ki mennyit utazik egyetemre? :D

Nekem sajnos csak tömegközlekedés jöhet szóba, Budapest környékéről fogok bejárni a város központjába, nagy valószínűséggel. Autóval a nagy forgalom miatt valszeg mégtovább tartana az utazás. :/

2021. ápr. 16. 01:28
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldönteni, hogy belefér vagy nem. Én pl 50km-en ingáztam, szóval tempotól függően szintén megvolt a napi másfél-2 óra utazás.
2021. ápr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 3-4 órát ingázom, igaz középsulis vagyok, de van tapasztalatom a dologgal. Ha huzamosabb ideig nem kell átszállnod, akkor simán tudsz tanulni utazás közben is, vagy csak pihenni, rákészülni. Én nagyon jól bírom (bár tanulni nem szoktam), de ez abszolút emberfüggő.
2021. ápr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%

Időbeosztásba bőven belefér. A kérés az, hogy

1. Neked megér ennyit?

2. Ha reggel nyolcra kell bemenni, vagy este 7kor szabadulsz el, van normálisan járat még, vagy másfél órát kell várni? (nem tudom honna hova mész hány átszállással)

Van aki ennél sokkal többet utazik, és nem megy az egyetem rovására. Nyilván van akinek nem ér ennyit, de aki azt mondja hogy emiatt nem tud tanulni az hazudik.

2021. ápr. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

En Bp mellett lakok, 16kmre. Mar otodiktol kezdve bejártam a varosba, nyilvan akkor fix orarend volt, reggel 8ra be, delutan 2kor haza, mindig a csúcsforgalomban, igy az alapbol fel órás oda, fel órás vissza útból gyakran lett 1,5-1,5 ora sajnos, ezt is kalkulald bele. Egyetemista most lettem, szoval meg nem tapasztaltam milyen bejarni mikor “normalis” elet van, de az egyetem kicsit messzebb van mint a gimim. (bge) Annyiban rossz(tesom által tudom) hogyha vannak lyukas órák, márpedig biztos lesznek, akkor mindig a városban kell majd lezengeni, mig aki kolis/albis az addig haza tud ugrani. Mindegy, en igy fogok bejarni, legalabb amit munka által keresek pénz, azt nem kell elkoltenem horribilis albi árakra, es anyaekat se kell kipenzelnem. :D Az teny hogy sok idot elvesz ez, biztos elorebb lennek ha visszakapnam az elpazarolt órákat. :D egyebkent en amugy szerettem buszon tanulni, csak sokszor faradt voltam es nem volt kedvem elővenni, majd bealudtam, de neha neha ki lehet hasznalni az utazással töltött idot. :)

19l

2021. ápr. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%
Arra is gondolj, hogy ha van egy órád reggel 8-10ig, a következő meg 14-16ig akkor mit fogsz csinálni közben. Nem sok elfoglaltásg van az egyetemen.
2021. ápr. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
7, igen, 6os vagyok, en is erre gondoltam. Mondjuk en ugy lattam ismerosoktol hogy ilyenkor beülnek kávézóba vagy könyvtárba, es ott tanulnak. En ezt magambol nem nezem ki, hogy minden heten ezt megcsinaljam 3-4x, csak mondom hogy van ilyen is. Sajnos erre nincs megoldás, aki nem lakik az egyetemtol 10-20percre, annak ez örök szopas lesz. :( Mikor állítod ossze az orarendet, próbálj azert arra törekedni, hogy ne legyenek lyukasok.
2021. ápr. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Irányonként 1:00-1:15 óra utazás teljesen jól menedzselhető szerintem, bár természetesen nagyobb időbeli kötöttség, mint egy jó helyen lévő kollégium, albérlet, netán saját lakás. Anyagilag viszont szabadabb és a családi fészekből sem kell kirepülni (még ha annak is megvolnának a határozott előnyei).


Én a főváros széléről ingáztam ugyanennyit a belvárosba, átszállásokkal, így nekem ez holtidő volt. A lyukasórákkal viszont semmi baj nincs: egyetemistaként amúgy is fontos egy jó kapcsolati hálót kialakítanod, meg hát ki ne szeretne sok, potenciálisan hosszabb távon is melletted maradó barátot? Így remek alkalom a lyukasóra a kapcsolatépítésre: elmentek ebédelni, kocsmába, kávézni, kiültök egy parkba, sétáltok egyet, - horribile dictu -tanultok. És persze mindezt egyedül is megteheted, csak úgy egy fokkal kevésbé izgalmas. Én volt, hogy egy szép tavaszi napon leheveredtem egy parkban a fűbe és aludtam egy jót - ilyen szabadságod sem sok lesz később!

2021. ápr. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem az utazás megterhelő (persze jobb, ha az is minél rövidebb), hanem ha várnod kell. Mondjuk ha 10-kor kezdődik az órád, de te már ott vagy 9:10-kor, mert a következő vonattal csak 10:10-re érsz oda. Meg persze ugyanez visszafelé.
2021. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!