Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan működik a lakossági...

Hogyan működik a lakossági áramellátás?

Figyelt kérdés
Ugye az addig megvan, hogy egy generátor váltakozó áramot termel egy erőműben, ezt a gazdaságos távolsági továbbítás érdekében transzformátorok előbb nagyfeszültségűvé (és kis áramerősségűvé) transzformálják, majd a végfelhasználóhoz közeledve fokozatosan vissza. Ezt értem. Amit nem értek az az, hogy ahhoz, hogy az áram folyni tudjon, zárt áramkör kell igaz? Ez azt jelenti, hogy egészen a generátorig vissza kell vezetni egy külön vezetéket? És ebben van valamennyi áram? És hogy van megoldva a transzformátoroknál, kell-e ezt a vissza vezető vezetékben futó áramot is transzformálni?

2023. máj. 25. 14:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
69%

máj. 27. 18:42

Köszi, kezd utánolvasással összeállni.

Még arra lennék kíváncsi, hogy hogyan lesz az erőművi deltából csillag a le transzformálás során, de még nem olvastam eléggé utána, hogy értelmes kérdést tegyek fel.


Remélem ahogy én taperolok a sötétben, úgy a kérdező is okosabb lesz.

2023. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Kólauborkával ***** válasza:
74%

20#(10:37), jogos az észrevétel, nem tagoltam kellöen külön egymástól a kettöt, de jobban nem ment pár rövid mondatba összefoglalni egy eléggé böséges témakört. Gyakorlatilag a témához szükséges keresöszavak igyekeztem összefoglalni.

A 3F transzformátor pedig egy olyan állat, aminek van 3primer tekercse és 3szekunder tekercse. Ez alapból 6 tekercs.

A primer tekercsek kivezetéseit összekötik deltába, a szekundert pedig csillagba, ennyi. Ezt többnyire már a gyárban megteszik.

2023. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik oldal tekercseit lehet(ne) deltába is és csillagba is kötni.
2023. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat mindenkinek, sajnos még nem jutottam el odáig, hogy figyelmesen végigolvassam az összeset, de el fogom mindenképp. Azért emeltem ki újra a kérdést, mert gondoltam mindig eszébe juthat valakinek egy közérthetőbb megfogalmazás, egyéb infó, érdekesség, akármi.
2023. jún. 7. 11:25
 25/32 anonim ***** válasza:
Most miért emelted ki? Még mire kéne pontosabb válasz?
2023. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Öhm most full véletlenül, csak egy másik kérdést akartam
2023. júl. 1. 14:43
 27/32 anonim ***** válasza:
69%
És az elmúlt egy hónap elég volt arra, hogy ezt az összesen fél gépelt oldalnyi szöveget végigolvassad? :D
2023. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Kedves 27., igen, elég volt, és nem igazán tudom mire vélni ezt az élcelődő hangnemet..
2023. júl. 9. 19:07
 29/32 anonim ***** válasza:
88%
Mit lehet tenni? Minden normális ember hülyére röhögi magát egy ilyen kijelentésen, hogy " sajnos még nem jutottam el odáig, hogy figyelmesen végigolvassam az összeset" egy héttel a legutolsó információadás után. :D
2023. júl. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Elismerem, ez tényleg egy kicsit vicces, inkább csak arról van szó, hogy gyakran nehezen veszem rá magam dolgokra (ezen aktívan igyekszem javítani), és magánéletileg is sűrű hét volt
2023. júl. 10. 09:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!