Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Bármilyen vastagságú papírt...

Bármilyen vastagságú papírt lehetséges gyártani?

Figyelt kérdés
Akár több deciméter, méter is lehet egy papír vastagsága?
2023. júl. 8. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha jól jól rémlik néhány mm a maximális vastagság /legalábbis amikor tanultunk erről így tanultuk, de régen volt/. A hullámkarton is azért olyan amilyen, mert így lehet kvázi vastagabbat gyártani.
2023. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Papírból már másfél centiméteres bútordeszkát is láttam! Csak abban különbözött a normális dobozpapírtól, hogy semennyire se volt fehérítve, és nyilvánvaló, hogy nem papírgyártó hengersoron készült.


A fél centis papírlemezek pedig teljesen általánosan előfordulnak a "modern" silánybútorok konstrukciós elemeiként. Valószínűleg az ágykereted is tartalmaz egy ilyen lemezt.


Klasszikus hengersoron a kátrányos tetőszigetelésbe menő anyag (kátránypapír) a legvastagabb dolog amit gyártanak. Ilyet például a szlovákiai Párkányban (Esztergomnál) gyártottak nagy mennyiségben a hullámos dobozpapír mellett.

2023. júl. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
A bútorok is spéci hullámpapírból készülnek, hogy minél kevesebb anyag legyen benne. (legalábbis én még csak olyan papír bútort/szobaajtót láttam)
2023. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!