Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan tanulmány,...

Létezik olyan tanulmány, könyv, vagy akár egy internetes "összeszedett" cikk olyan dolgokról, amit egy átlag embernek illene tudni?

Figyelt kérdés

Gondolok például arra, hogy ismertebb történelmi személyekről pár fontosabb mondat, nemzeti ünnepekről egy két mondatos leírás, fontos történelmi datumok.... De bármi más is lehet, akár nyelvtani szabályok, bármi...

Ilyen esetleg létezhet, hogy valaki összeszedte őket egy csokorba?



2023. aug. 29. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Kb. az alapiskolás tananyag tartozik ide - tehát ehhez az iskolai képzéshez kiadott tankönyvek tekinthetőek etalonnak ez ügyben.
2023. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudok ilyenről, de nem jártam körbe ezt a témát.

Az általános iskolás anyagok, meg a gimnáziumi anyagok nem a való életre készítenek fel. Azt kell tudnod, azt illene tudnod, amire az életedben szükséged lesz, amit használni kell ahhoz, hogy előrébb haladj. Ha pedig valaki a történelemről vagy erről-arról az íróról, költőről akar velem beszélni, akkor azt mondom, hogy sajnálom, nincsen ismeretem ezen a téren. Igen, vannak érdekes dolgok a történelemben, az irodalomban, de az, hogy meg kellett tanulni, hogy ez az író, költő hol született, hova járt iskolába, milyen volt a gyerekkora stb. stb. stb. - Őszintén, hányan emlékszünk ilyenekre? Így tehát egyértelmű, hogy ilyen jellegűeket nem kell(ene túlzottan - amennyire tuszkolják) tanulni. Egyes verseknek a ritmusa nagyon tetszik, de az, hogy ennyi meg annyi verset meg kell tanulni, kötelező olvasmányokat elolvasni (több száz oldalasakat) stb....


Pénz beosztás,

Tudatos vásárlás,

Gondolkozás,

Tömeg ellen való menni tudás,

Manipuláció felismerése,

Emberismeret, emberismeret, emberismeret,

Időjárás ismeret - igen mélyen

Valóságismeret

Felkészülés kritikus helyzetekre,

Talpraesettség,

Megtalálni azt, amit keresek,

Nyelvtudás (angol, német elsődlegesen),

Hát a nyelvtan...

A nyelvtan megint

És megint a nyelvtan

Tényleg ennyire fontos a nyelvtan, hogy alapvető szavak között különbséget tudjon tenni az ember - az emberek jó része nem tud!! Ezt nem könnyű felismerni, sokan állítják, hogy jó...30 éves vagyok, beszélem a magyart, magyar vagyok, tudok magyarul. Ez nem így van a valóságban.


Létezni biztosan létezik, de hogy hol és hogyan fogod megtalálni, nem tudom. Az élet tanít, bár sokszor tanulópénzen keresztül.


Aztán nem csupán ismeretek vannak, amiket "tudni kell(ene)", hanem jellemvonások is.

Vitázás művészete stb.


Egyszer összeirogattam, hogy miket látok, amiket meg kellene tanulni (jellemvonások + ismeretek), hááát... nem rövid lett a lista. Ha csak 2 hétig tudatosan figyelgetsz dolgokra, és leírod ami éppen eszedbe jutsz, akkor rá fogsz jönni, hogy mennyi mindent nem tudsz. És ez elszomorító tud lenni.

No remélem valamit adtam.

2023. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2 (22:44) - átlagosan "illene" volt a kérdés, nem pedig saját érdek szerint "kellene"!

:)

2023. aug. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyiket látod úgy, hogy csak rám érvényes? Csak 1-et mutass.
2023. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 - "Gondolkozás" - ezt nem kívánja a jelenlegi társadalmi berendezkedésünk, ezért nem "illene", mert különben gyorsan odalenne az a bizonyos "status quo"!
2023. aug. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kólauborkával ***** válasza:

Az általános elvileg pont erről szól.

Bár személy szerint úgy gondolom sok minden (ami ma fontos lenne), nincs benne, így én nem tudom lepontozni a 2# válaszát, mert félig igaza van, de az 1#-nek is.

2023. aug. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es! A kérdés nyilvánvalóan nem úgy szólt, hogy "Mik azok a dolgok, amiket illene megtanulnom vagy nem tudnom ahhoz, hogy az intelligens vagy furfangos emberek (elsősorban vezetők, cégtulajdonosok) maximálisan és mindenben ki tudjanak használni? Ha ez lett volna a kérdés lényege, akkor minden bizonnyal a kérdésnek az égvilágon semmi értelme nem lenne, hiszen akkor az a válasz, amit 1-es írt, a gimnáziumi ismeretekkel kiegészítve. Logikus, hogy a kérdező azért tette fel a kérdést, mert vagy hiányosságokat vagy túlzásokat lát az általános iskolás és a gimnáziumi tananyagokban. Így tehát azok vagy nem 100%-os "illik tudni" ismereteket adnak, vagy felesleges ismeretek sora van benne és ezért bizonytalan a kérdező.

A kérdést én úgy értelmezném, hogy miket illene (azaz kellene) megtanulnom ahhoz, hogy az életben boldoguljak és megálljam a helyem és ne szégyenüljek meg mások előtt? Viszont azt is meg kell látnotok, hogy nem mindenhez kell hozzászólni - ezt a történelemre írom. Mert hányszor fog az ember akár a római birodalomról, akár a görög birodalomról, akár az oszmán, a kínai stb. birodalmakról az életben úgy beszélni, hogy azt elvárja a másik, hogy neked igenis mélyen kell érteni hozzá!? Pedig ezeket az iskolákban elvárták, és ott nagyon is úgy tűnt, hogy ezekre a valóságban igen nagy szükségünk lesz (és némely tanár ezt súlykolta, hogy ez elemi tudás [Lehet, hogy az ő életében az is volt.]) - ezért kellett keményen megtanulnunk a tömérdek évszámot, és többek között ezért kaptuk az eggyesek sorát, ha nem tudtuk.

Mivel sokan nem szerettünk tanulni az iskolákban, és szabadidőnkben ugye nem a történelemről vagy írókról, költőkről vagy azok verseiről beszélgettünk (rendszeresen vagy túlnyomó részt), ezért nyilvánvaló, hogy a másik ember nem fogja elvárni, hogy ezt meg ezt, meg azt meg azt tudnom kell, mert ezeket bizony tanultuk, és elvárandó, hogy mindenki hozzá tudjon szólni.

Én személy szerint gyűlölöm az illemet - mármint azt az illemet, amit sokan értenek ezen szó alatt. Ez kiolvasható anélkül, hogy leírtam volna.

Ha például valaki március 15-én vagy október 23-án vagy augusztus 20-án stb. azt kérdi tőlem, hogy te miért nem mész a tömeggel? Tán nem vagy hazafi? Elárulod a hazádat? Akkor azt mondom neki, hogy van a nyomorult életemben annál fontosabb, hogy az illemnek hódolatot adjak. Ha pedig ezt valaki nem tudja elfogadni, akkor az az ember nemkívánatos a szememben, mivelhogy nem tudja felfogni, hogy a magánélet problémái sokminden felett állnak prioritás tekintetében.

2023. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint "miért nem jössz a tömeggel" - így illik bele a szövegkörnyezetbe.
2023. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy kiegészítés az utolsó bekezdésemhez: Így tehát, aki velem (és sok más emberrel) akar beszélgetni, annak illene (illem szó!) helyesen gondolkozni tudnia.
2023. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!