Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan legyek összeszedettebb...

Hogyan legyek összeszedettebb vezetés közben?

Figyelt kérdés

A kötelező óráknak a felénél vagyok (sima B jogsi), már egy ideje kint vagyunk forgalomban, de úgy érzem, egyszerűen nem állnak össze a fejemben a dolgok.

Pl. külön a kreszt, elsőbbséget tudom, de forgalomban mégis "megijedek", ha jön egy kocsi a kereszteződésben, holott közünk sincs egymáshoz. És ha utána megnézem a kereszteződést google térképen bejárással, akkor azonnal átlátom, de élesben nem.


Igyekszem nem kapkodni, de összekavarodik minden, kuplungon rajtafelejtem a lábam, váltásnál mindig az oktató segít, mert ha nem mondaná, gőzöm se lenne, hányas fokozatban vagyunk épp, mikor meg egyszerre kell több dolgot csinálni (kanyarodásnál fékezni és visszaváltani pl), akkor meg teljesen szétesek.


Persze, tudom, gyakorlás meg rutin, de úgy érzem, magamhoz képest rosszul teljesítek, és ennél azért jobban megy az ismeretek elsajátítása. Vagy jobban kéne mennie. Szóval többet várok magamtól, és zavar, hogy ennyire nem állnak össze a dolgok, pedig az elméletet értem, és mikor szóban magyaráz az oktató, akkor megértem. Csak mikor át kéne ültetni a gyakorlatba, szétesem.


Szóval ha valakinek van valami jó taktikája, praktikája, ő hogy tanult, hogy küzdötte le a kezdeti nehézségeket, bármilyen tanácsért hálás lennék! :)


2023. márc. 30. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Van, akinek több óra kell, mint a kötelezők. Van ilyen.


Illetve lehet egyszerűsíteni, ha automatán tanulsz, de akkor csak automatát vezethetsz majd.

2023. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy te elvarsz magadtol valamit, ami irrealis. Jol tudod: a gyakorlas a titok nyitja. Amig nem tisztazod magadban hogy az orak felenel _nem_ kell mindent jol csinalnod es amugy az oktato pont azert van hogy segitsen, addig csak stressz lesz az egesz.
2023. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy több kell majd, mint a kötelezők, de ezirányban nem is voltak illúzióim. Vagyis az optimista becslésem is 40 óra körüli volt, de inkább 50 (vagy több) lesz az azt hiszem. :/


Az oktató segít, azzal nincs is gond. Csak hogy folyton belekavarodok olyanba is, amit már megbeszéltünk, tudnom kéne, elvben tudom is, csak aztán mégse.

2023. márc. 30. 23:20
 4/19 anonim ***** válasza:
Közhelynek hangozhat már de csak a gyakorlást tudom javasolni, illetve azt mondanám hogy ugyanígy voltam, mint te. Sőt még mikor megvolt a jogsi már, az első hónapokban! sem láttam tisztán mindig a helyzetet, ki kellett igazodnom a kocsin és hozzászokni. Mikor a kocsin eligazodtam, utána könnyebben mentek a közlekedéses szituk és a váratlan helyzetek is. Egyszerűen csak ne stresszelj rá, a megijedést küzdd le, természetes hogy az elején ilyen, mert én is a mai napig van hogy összerezzenek egy hirtelen kocsitól a kereszteződésben, de a rutin hozzáteszi majd, hogy attól még ne blokkolj le, hanem ösztönösen fogod kezelni a sebváltót kuplungot stb.
2023. márc. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de tényleg lehet olyat hogy automatán tanulok és akkor csak automatát vezethetek?


Én eddig úgy tudtam, hogy Magyarországon csak manuális váltóval mehet az oktatás, de akkor lehet hogy rosszul tudtam.

2023. márc. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
5, Igen lehet. De akkor valóban csak azt vezethetsz
2023. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#6.


Köszi a választ ment a pont… De akkor ez a jogosítványon is, elég feltűnően van közölve?

2023. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
7 Persze, ez egy korlátozás, muszáj feltüntetve legyen.
2023. márc. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne legyenek sem optimista, sem egyéb becsléseid. Majd akkor vizsgázol, ha készen állsz. Addig az a lényeg, hogy minden órán jobban menjen, mint az előzőn. Ilyen egyszerű. Úgy nem lehet megtanulni még a forgalmi vizsgán elvárt szinten sem közlekedni, ha folyton azt számolgatod, hanyadik óránál hogyan megy.
2023. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#5 Rosszul tudtad, 78-as korlátozó kód, ugyanolyan látványosan van feltüntetve, mint a szemüveg, a kontaktlencse vagy a szemüveg vagy kontaktlencse (igen, ez három különböző kód :D).
2023. márc. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!