Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van olyan ingyenes online...

Van olyan ingyenes online szótár (német nyelvre), ami kiadja a szavak ragozását, felhasználási területét, stílusárnyalatait, nem csak ömleszti a lehetséges szavakat?

Figyelt kérdés

Még nem találtam a nyomtatott szótárakat megközelítő igényességű digitális szótárat.

Pl. a sztaki.hu az "ajánlat" szóra egyforma hangsúllyal sorol fel olyan szavakat, amiben azért priorizálni kéne: Vorschlag, Offerte, Bot, Antrag, Anraten, utolsó az Angebot (aminek legalább másodiknak kéne lennie)



2023. nov. 7. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A chatGPT szerintem alapvetően alkalmas ilyen feladatokra, én azt használom jelenleg a nyelvtanulásra.


Az ajánlat szót először simán Angebotra fordította, de aztán megadtam neki, hogy adjon több lehetőséget és írja a jelentésbeli különbségeket:


"Angebot" - Ez a legáltalánosabb és leggyakrabban használt fordítás az "ajánlat" szóra. Általában árucikkekre vagy szolgáltatásokra vonatkozó ajánlatokra utal, például vásárlási ajánlatokra.


"Vorschlag" - Ez a szó inkább javaslatot vagy ötletet jelent, és árnyalata lehet, hogy egy kevésbé hivatalos ajánlatot vagy informális tippet is kifejezhet.


"Offerte" - Ez a szó használatos az üzleti vagy szakmai környezetben, különösen az ajánlatok vagy árajánlatok összefüggésében.


"Anbieten" - Ez a cselekvési forma a "ajánlat" főnévvel kapcsolódik, és azt jelenti, hogy ajánlatot tesz vagy kínál valamit. Ez inkább a cselekvést hangsúlyozza.


"Vorstellung" - Ez a szó inkább egy prezentációt vagy bemutatást jelent, és ritkábban használt a "ajánlat" szó helyettesítésére.


"Gebot" - Ez a szó inkább a licitálás vagy ajánlattevés kapcsán használatos, például aukciókon vagy versenyezve valamilyen dologért.


Németül viszont nem tudok, szóval rád bízom, hogy értékeld a fordítás minőségét.

2023. nov. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!