Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Földrengés hol volt Magyarorsz...

Földrengés hol volt Magyarországon évtizedekre visszamenően?

Figyelt kérdés

Lehet-e erről adattáblázatot találni valahol, mondjuk az utóbbi 100évből.

Tehát év, rengés helye, erőssége.



febr. 2. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

van földrengésközpont a neten. Ott szerintem van történelmi adatsor.


foldrenges.hu

febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire nehéz beírni google-be, hogy "magyarországi földrengések"?
febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a belinkelt oldalakig igazából magam is eljutottam. Ha a részletekre is figyelünk, látjuk hogy csak 1995-ig vannak meg az adatok. Én pedig az utóbbi száz évre visszamenően szeretném látni, ahogy a kérdéskiírásban is jeleztem.
febr. 2. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés mikor kezdődött egyáltalán a földrengések rögzítése. Olyan szinten mint most biztosan nem volt. Nem hiszem, hogy ezeket a megfigyeléseket feljegyezték ha nem voltak jelentősek.
febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a tudósok, ezek nagyon szemetek. Csak arról van adat, amit tudtak mérni. Például amikor Árpádék bejöttek, akkor még zseblámpaelem sem volt, nemhogy komolyabb készülék.
febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Én pedig az utóbbi száz évre visszamenően szeretném látni, ahogy a kérdéskiírásban is jeleztem." Sajnos a korai adatok nem igazán maradtak fent. Igaz, hogy 1906 óta van Magyarországon műszeres földrengés észlelés, de ez még egészen kezdetleges volt. 1995-ig egészen sokszor változott sok minden. Szerintem nincs egységesen kezelve az összes adat. Ld. pl. részletesen itt:


[link]


Esetleg ha ez nagyon érdekel írj Timár Gábornak, hogy ő milyen adatokról tud. Ő most az ezzel foglalkozó tanszék vezetője az ELTE-n. Segítőkész, normális ember. Bátran írj neki. sok helyen fent van az elérhetősége is. A történelmi adatokról ő sokat tud, mert ez is az egyik kutatási területe.

febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nógrád megyében, Budapesten már személyesen tapasztaltam többször is mind a kettő helyen, de egyik sem volt komoly. Volt olyan, amit észre sem vettem, ilyen 1-es erősség, csak másnap jött a hír, hogy földrengés volt.

A legkomolyabb az volt, amikor zörögtek a tányérok a szekrényben, de semmi nem tört össze.

febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1988-ban vol Budapesten, nyáron, egy vasárnap. Balatonról jöttem haza. Ledobtaa polcos szekrényemet a konyhában, összetörtek a csetreszeim.
febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Az elmúlt 100 év leggyilkosabb földrengései

febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!