Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ugye,hogy nem valószínű?

Ugye,hogy nem valószínű?

Figyelt kérdés
Egy teória szerint azért van sötét anyag az univerzumunkban,és azért tapasztaljuk a sötét energiát,mert más univerzumok idegen anyagot juttattak a miénkbe.A tágulást pedig azért érzékeljük,mert más univerzumok vonzanak minket,így tágítva a miénket.Viszont a grav.hullámokat már tudjuk detektálni,így ennek is hasonlónak kellene lennie,nem pedig valami érzékelhetetlen mumusnak.

febr. 18. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem valószínű.
febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű.

Ha egy másik világ hatna a miénkre, akkor a hatás különböző lenne a világunk pontjain.

febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez nem most történt elméletileg,hanem a fiatal univerzumunk ütközött egy teljesen más törvények szerint működővel,és "átdobott" hozzánk egy kis anyagot.Egy teljesen mást,ezért nem érzékeljük.Sztem tényleg nincs sok alapja,a fennt leírtak miatt.
febr. 20. 00:43
 4/9 anonim ***** válasza:

"teljesen mást,ezért nem érzékeljük"

Azért ez így... olyan, mint a láthatatlan rózsaszín egyszarvú.

febr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért?Érzékeljük a sötét anyagot a grav. hatásain kívül okoska?
febr. 20. 06:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt most miért írtad?

A tudományban ellenőrizhető feltevéseket teszünk. Amit te írtál, az a legenda kategória.

febr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elkanyarodtunk egy cseppet,csak szólok.Én MÁR a mi világunkban is grav.hatásaiból kikövetkeztetett sötét anyagra gondoltam.Persze lehet, hogy nem is létezik,mivel ez is csak egy elmélet.Sztem nagyon keveset tudunk az univerzumunkról.Megválaszolunk egy kérdést,erre lesz új három.Persze a standard modell is tartalmaz elképesztő f.szságokat,már elnézést.
febr. 20. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy gömbhéj gravitációs ereje kioltódik a gömbhéjon belül (így aztán pl. 1 km mélyen a Föld-kéregben már a fölöttünk lévő 1 km-nyi gömbhéj gravitációja már nem hat, ezért a ránk ható gravitáció (6378-1) / 6378 = 0,999843211-szeres. Ez alapján én nem egészen értem, mégis hogyan hathatna bármi is az univerzumon kívülről egy gyorsító hatásként.
márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja nem, hoppá, kifelejtettem, hogy a gravitáció is fénysebességgel terjed, ergo kozmikus léptékben nem valósul meg a vektoriális kioltódás. Ez tényleg ahhoz vezet, hogy mindig van egy új tömeg, ami vonzza az egyik galaxist, de még nem vonzza a másik galaxist.
márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!