Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy 50 fokra felmelegedett...

Egy 50 fokra felmelegedett sütőlap, fel tudja melegíteni a zárt sütőtér levegőjét 70 fokra vagy ez butaság?

Figyelt kérdés
Én szerintem legalább 70 foknak kéne lennie a lapnak is, de lehet én tévedek.
márc. 26. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság - ahogy írod! A hőközlés mindig hőmérséklet-különbséget igényel, és a hő mindig a melegebb testből áramlik a hidegebb felé.
márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha a sütő hőleadó felülete 50 fok akkor lehetséges hogy annál melegebbre tudja melegíteni a levegőt? Egy ismerősöm szerint így működnek a légkeveréses tűzhelyek, és ezen én eléggé meglepődtem Azt gondolnám, hogy a lapnak is minimum 70 foknak kéne lennie, hogy a hőt leadva a levegőt is ennyire melegítse.
márc. 26. 13:04
 3/13 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi
márc. 26. 13:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahőleadó felületnek mindig melegebbnek kell lennie, mint amit fűt. Hogy mennyivel az már egy jó kérdés, mert nagyon sok tényezőtől függ. Ide értve a felületek anyaga, minősége, kialakítása, nagysága, stb. stb. a hőközlő közeg (itt pl. levegő) anyaga, sebessége,a mód (pl. sugárzás, áramlás) stb. stb. De ha valamit 50 fokra akarsz melegíteni levegővel akkor ahhoz legalább 50 fokos felület kell.
márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Marhára nem érted, ezért még egyszer megfogalmazom másképpen:


Egy bizonyos hőmérsékletű test csak határesetben hevíthet fel más testeket (és a környezetét) a saját hőmérsékletére. A gyakorlatban a hevített test mindig hidegebb lesz, mint az őt hevítő.


Ugye így már érthetőbb?

márc. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5-öst kiegészítem (2024.03.26. 13:09) "határesetben hevíthet fel más testeket (és a környezetét) a saját hőmérsékletére"


Tisztán elméletben teljesen zárt rendszer esetén. Ha nincs közvetlen kapcsolat a kettő között, hanem valami közeg van, mint pl. itt fűtőlap. levegő, hevítendő tárgy a teljes hőmérséklet azonosság eléréséhez végtelen időre lesz szükség.


Gyakorlatban (ami meg is valósítható) ez soha nem lesz elérhető, mert nem tudunk teljesen zárt rendszert létrehozni.

márc. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag megközelítve a hö energia. Dolgok belsö energiáját jelzi a hömérséklet.


Van olyan, hogy höáramlás, ami az energia áramlása. Ez mindig a magasabb energiaszintü helyekröl áramlik az alacsonyabb felé.

Tehát a melegebbtöl a hidegebb felé. Ha egyforma meleg két k0zeg, akkor nem áramlik semmi.


Ha ez így lenne, hogy 50 fok 70-re tudná a másik közeget füteni, akkor feltaláta az ismerösöd a perpetuum mobile-t.


Akkor felmelegíthetném a platnit 50 fokra, ami a levegöt 70-re melegíti, amiböl 50 foknak megfelelö energiát visszavezetnék a platnira, hogy tartsa a levegöt 70-en.


Szerintem minden hobbiséf öreülne egy ilyennek. :)

márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én eddig is így gondoltam, de azért köszönöm akkor megerősítettetek ebben.
márc. 26. 13:45
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A légkeveréses sütő nem csinál melegebbet, hanem eloszlatja a sütőben a hőmérsékletet annak érdekében, hogy az étel egyik oldala ne legyen túlsült, a másik pedig nyers.
márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudja


Egy 10 literes kancsóval sem tudok megtölteni egy 20 literes kancsót színültig:D


Ez kb ugyan az a szitu

márc. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!