Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikor a leghatékonyabb az...

Mikor a leghatékonyabb az ultrahangos tisztítás?

Figyelt kérdés

Ha csak a szükséges szintű, minimálisan elégséges, éppen elfedő vízmennyiség van, vagy ha több?


Ha az edény alján van közvetlenül a tisztítandó tárgy, vagy ha "levegőben" van, azaz egy vízben "lebegő" minél vékonyabb drótkosárban?


Esetleg, ha dróton van szabadon belelógatva úgy, hogy nem ér le az aljára, tehát drótkosár sincs?


ápr. 18. 04:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A kosár használata veszteséget okoz. A legrosszabb az olyan ABS anyagú kosár használata, melyet a kis amatőr készülékekhez adnak. Én kerülöm a használatát.


2. A munkadarabot rendesen elfedő vízmennyiséget kell használni a teljesítményeloszlás egyenletessége miatt.


3. Az ultrahangos tisztításnál a tisztító vegyszer végzi el a munkát, az ultrahang mechanikai hatásával csak segíti a folyamatot. Tiszta vízzel nem fog rendesen lemenni a zsíros szennyeződés.


Ráadás:

4. A legnagyobb röhej, hogy a laikus madaraknak (magyarán szólva - fogyasztói barmoknak) CD (DVD) tisztításra méretezett edényű készülékeket árulnak. Nos, meg kell nézni az ultrahang alufóliára kifejtett hatását, és utána érdemes elgondolkozni azon, hogy érdemes-e így tisztítani olyan adathordozókat, melyek bizonyos szériáinál már alapból probléma az optikai rétegek spontán szétválása!

ápr. 18. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Addig kell tölteni, ameddig a használati utasítás mutatja, mert akkor megrezgetett víztömeg rezonanciában lesz az UH generátorral.
ápr. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 - hülyeséget írtál, hisz a hullámhossz jóval kisebb az edény méreténél. Ráadásul mint az edény, mint a munkadarab teljesen alaktalan - tehát semmi sem rezonálhat!
ápr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor drótkosárban "lógjon"? Az a legoptimálisabb?
ápr. 18. 14:57
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

08:03

UH késeknél van ilyen, de való igaz inkább csak feltételezés volt a részemről.


[link]

ápr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Én fémérmék és kisebb tárgyak tisztítására használom. Minden említett módszert kipróbáltam és azt állapítottam meg, hogy tökmindegy.
ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!