Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekélyes lábból szagos váladék...

Fekélyes lábból szagos váladék kitisztítását padlószőnyegből mivel tudnám a leghatékonyabban elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

édesapám fekélyes lábából napi szinten váladék szivárog, és a két szobában több ponton befogta a padlószőnyeget. Nagyon erős a szaga is.

Mit ajánlotok, ha kézi tisztítással szeretném átsikálni a szőnyegfelületeket?

Köszönöm előre is a segítségeteket.


27/F



2021. nov. 13. 20:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
94%

hidrogénperoxid


Patikában pár száz forint.

2021. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, teljesen kiveszi a szagot és a foltot is már egy-két átsikálás után?
2021. nov. 13. 21:12
 3/13 anonim válasza:
14%

Pezsegni fog, és igen, kiszedi.


És apud lábának sebét is kitisztítja.

2021. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem látta sebész, és nem hajlandó egyelőre elmenni vele nem lenne felelőtlenség a lábszár fekélyre hidrogén peroxidot tenni??? Úgy olvasom nem jó ha bőrfelület érintkezik vele, pláne seb!
2021. nov. 13. 21:38
 5/13 anonim válasza:
84%

Ebből élek. Sebfertőtlenítő. Felfekvéseknél is használják.


De akkor kérdezd meg a patikust!

2021. nov. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor elnézést kérek. A neten baromságot írtak róla.

Köszönöm a segítségedet még egyszer!

2021. nov. 13. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nedves babatörlőkendő is kivesz egyébként szinte mindent, még a bort is!

Menjen vele orvoshoz okvetlen. Apám odáig jutott vele, hogy levágták a lábát! K... nem játék, nem lehet félvállról venni! Gondolom én azért fél lábbal de ép elmével nem szívesen élne!

2021. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elosszor is Edesapad labat kezeljetek, ha mar sulyosabb az allapot vagy hosszabb ideje fennall akkor orvos. Felenk a haziorvos nem foglalkozott vele beutalot irt az sztkba a balesetire sebkezelesre. Egy napod ramegy de gondolom nem fontosabb mint Apad egeszsege.


Ha nem annyira gazos, en Nagyapam labat inzulinos cukroskent mindig kezeltem. Nem volt tul jo velemennyel az orvosokrol igy nem is volt hajlando elmenni, ugyanakkor a haziorvos tanacsat megfogadta.

A doktornoek ajanlottak otthoni sebkezelesre steril gez lapokat, ehhez tapaszt, hiddogenperoxidot vagy octeniseptet, es betadine-t.

Papam cukroskent sajnos nehezen gyogyulo sebeit gyonyoruen rendbe tudtuk rakni. Hetente labfurdoztettuk, kokuszolajjal kakaovajjal massziroztam a verkeringes vegett illetve pedikuroskent havonta egyszer rendbe raktam. A labfurdozes es fertotlenites utan kezeltem octeniseptel a sebet es kornyeket is boven lefujtam, illetve gezlapot helyeztem ra, es leragasztottam, majd mindig tiszta pamut zoknit fujtam ra. Mindennap latogattam, igy ha sebes volt a laba gyorsan gyogyult es gyonyoruen egeszsegesen tudtuk a labat tartani. :)

2021. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ui es a szonyeget pedig ecet plussz szodabikarbonaval is tudod kezelni, vagy nekem

A vanish szonyegtisztito por valt be.

2021. nov. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Ott tartok, hogy kihívtam a mentőt is hozzá, háziorvos ki se akart jönni, pedig képeket is átküldtem neki apám lábának állapotáról. Mentő apámat kérte a vonalba, és apám szépített majd lerázta őket. Abban reménykedem, hogy hamarosan külföldről hazajövő régebbi sebész barátunk sürgősen rá fog nézni, mert magától nem hajlandó elmenni sebészetre... :( Dermazinnal és Octenisept-el kezeli, mul pójával és fáslival kötözi. Mindent megpróbáltam.. :( Köszönöm a válaszokat!

2021. nov. 14. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!