Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Alumíniumot formába lehet...

Alumíniumot formába lehet önteni házilag?

Figyelt kérdés

úgytudom 700C alatt már hevül és arra gondoltam hogy akár fával megrakott tűzben is olvasztható utána pedig agyagba önteném.

ez sikerülhet?

és milyen öntőedény kell hozzá?


2010. dec. 7. 17:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
2011. febr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a linket tényleg sok hasznos dolgot megtudtam belőle megy is a +
2011. márc. 10. 23:13
 13/14 anonim válasza:
100%
Ha eljutsz odáig hogy öntesz formába, akkor nehogy vizes legyen a homok, mert felrobban könnyen és az angy bajt tud csinálni!Amúgy meg lehet beszerezni kimondottam erre való homokot.
2011. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 DexaN válasza:
Kemence: földbe ástam egy olyan széles és olyan mély dödröt (henger), amit kitudok használni. mellé ástam egy 5cm átmérőjű 70cm hosszú vas csövet, a rászerelt cső ventillátorral fújatom, Alu olvasztásra 3mm vastag falú edényt hegesztettem házilag, de kerámia tégelyt akarok majd csinálni. Keményfa fűtéssel megy, az alut megolvasztja, a vasat úgy felhevíti hogy kovácsolni tudok rajta, ahol a fa a levegőt kapja olyan meleg hogy amikor agyagot akartam kiégetni rajta az meg is olvadt. Az öntő formára youtube-n nézz videót hogy kell házilag csinálni, ez a hungarocelles öntés rohadt büdös. Én öntőfiókot csináltam-homok és agyag keveréke van egynén megnedvesítve rajta-ez a green sand.
2017. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!