Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a félelem és...

Mi a különbség a félelem és az izgalom között?

Figyelt kérdés
Ugye dobog a szívünk nagyon gyorsan mindkét esetben...ezen kívül még mi?
2010. dec. 25. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint még nem élted át őket...

Mondjuk ha fiú vagy, és izgalomba jössz egy lánytól, akkor feláll a farkad, ha félelembe, akkor lekonyul. Ezt viszonylag jelentős különbségnek mondanám.

2010. dec. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

közbe kicsit gondolkoztam, hogy amikor izgulunk(pl beszelunk csajjal, vagy a vizsga elott) akkor a sziv a fejbe pumpalja a vert.


ha pedig felunk(pl futunk egy dinoszaurusz elol) akkor a szivunk a combunkba pumpalja a vert, hogy sokkal gyorsabban tudjunk futni, ilyenkor ugye az arcunk teljesen kifeheredik.


szerintetek is igyvan?

2010. dec. 25. 00:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom más hormonok is termelődnek. Mert azé a különbség érezhető, szó szerint. Bár nem olvastam még sehol róla.

Egyébként félelemkor is pumpál az agyba, ész nélküli rohanás nem biztos hogy segít, használni kell azt is... pl olvastam olyat hogy halálközeli állapotban azért "pörög le az életünk a szemünk előtt" mert infót keres magának mit tehetne hogy megússza... ez így hülyén hangzik mondjuk, de nem pontosan idéztem.

2010. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Így már érthetőbb a kérdésed. Hát ha utánaolvasol az agyműködésnek, keresd meg az amigdala szerepét. Ez az agynak az ősi része, amelyik veszélyhelyzet esetén ösztönös menekülésre vagy támadásra késztet, mielőtt gondolkodni kezdhetnél. Ez iszonyú gyorsan magy.

De félelem és félelem között nagy különbség van, nem mindegy, hogy épp megtámad egy dinoszaurusz, vagy két hétig félsz egy vizsgától.

2010. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha izgulsz, nem feltétlen félsz. Ha félsz, általába izgulsz is.
2010. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!