Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az álom befolyásolható/irányít...

Az álom befolyásolható/irányítható?

Figyelt kérdés

Mert szerintem en a sajatomat iranyitottam...

Mintha az almomban tudnak gondolkodni.

Tegnapelott is es tegnap is. Nem tudom, hogy hogyan, de amikor reggel felkeltem, akkor egybol arra gondoltam, amit akkor almodtam es ugy ereztem, hogy bizony befolyasoltam.


elso az volt, hogy igy ulok valahol a fuben...van valami a kezembe, majd azon gondolkoztam almomba, hogy milyen jo lenne megan fox-al kapcsolatba kerulni...tovabb mar mas tema.


masik az volt, hogy dolgozok mar nem tudom mit, elmelkedtem almomba, hogy de setalnak New York utcain...es akkor oda kerultem egy pillanat alatt.


Esetleg ez valami betegseg lehet?:S


2011. jan. 4. 00:43
1 2
 1/12 Brain Storming ***** válasza:

Bizonyos állapotokban igen.


Ezzel kapcs a legjobb könyv, amit olvastam ez:

Tholey, Paul Pr.-Utecht, Kaleb: Alkotó álom- Álomkontroll

Bioenergetic Kft., 1989

2011. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
0%
nem, nincsis értelme
2011. jan. 4. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Cory Rose ***** válasza:
Néha velem is előfordul, de elég ritkán. Olvastam már róla olyanokat is hogy ez megtanulható, fejleszthető, de ennyire azért nem érdekel.
2011. jan. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 arbeitmachtfrei ***** válasza:
Tudnék, Sétálnék!!!
2011. jan. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem több éves "gyakorlással" bizonyos mértékig sikerült, de csak akkor, ha nem vagyok extrém fáradt, és van időm aludni( legalább 7-8 óra...) Pl, annak mindig tudatába vagyok, hogy álmodok, és bármikor fel tudok kelni. Vigyázni kell vele, mert ha túl sokat agyalsz rajta, akkor nehezebben pihened ki magad, az agynak is kell pihennie...
2011. jan. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Lucid dreaming, ez az angol neve az éber álmodásnak. Nagyon jó cucc tud lenni, ha jól megy, de ijesztő is, mert alvásparalízissel járhat, ami arról szól, hogy az agyad ébren van, de még nem tudsz mozogni (alvás közben alapból blokkolva van a mozgásod nagyrészt), emiatt mindenféle ijesztő dolgokat vízionálsz magad köré. A másik parája pedig, hogy ha nagyon belemerülsz, akkor ténylegesen soha nem tudhatod, hogy álmodsz vagy ébren vagy-e.
2011. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt őgy hívják, hogy tudatos álmodás és egyáltalán nem betegség! Valakik direkt ezt akarják elérni, hogy ilyenük legyen, neked meg csak úgy spontán sikerült, örülj neki :D Amúgy volt már ilyesmi egyszer nekem is, hogy rájöttem, hogy álmodok, és hogy azt csinálok, amit csak akarok :D És elég izé dolgot műveltem... :D
2011. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Néha előfordult már, hogy álmomban "rájöttem" hogy álmodom, és próbáltam befolyásolni több-kevesebb sikerrel, de vagy amúgy is közvetlenül ébredés előtt volt ez, vagy emiatt ébredtem fel, szóval rövid ideig tartott. Különösebben nem is érdekel a dolog, de az biztos, hogy létezik. Direkt kísérletezni vele viszont nem hiszem, hogy bölcs dolog. Az alvás sokkal fontosabb dolog annál, minthogy ilyen hülyeségekkel kísérletezz.
2011. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyszer nekem is sikerült írányítani az álmomat tizenéves koromban.jó volt mert tudtam hogy ez csak egy álom és egyből én irányítottam mindent. ám mostanság keveset álmodol vagy nem is...az viszont jó lenne ha álmaimban a kedvenc helyeimen járhatnék,úszhatnék,motorozhatnék és mindezt álmaim nőjével XD
2011. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nálam is volt ilyen de elég ritkán fordul elő...mostanság nem is álmodom mert közvetlen az ablak mellett alszom és hát tudjátok a rutint.... x)
2011. jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!