Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem tudok ÁLOM NÉLKÜL...

Miért nem tudok ÁLOM NÉLKÜL aludni?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nem tudok teljesen ellazulni. Egy nagyon intellektuális gyerek vagyok, mindig mindennek keresem a miértjét, mindig mindenre rákérdezek, mindenen elgondolkozom. Az angolt úgy gyakorlom, hogy ha megy valami a TV-ben, akkor a szereplők minden mondatát rögtön lefordítom magamban angolra. Ez mostmár reflexxé vált, tudat alatt, magától is megy, sokszor kimondottan kényszeríteni kell magam, hogy ne tegyem, mert így lemaradok a film cselekményéről. Mostanában sokat vagyok egyedül.


Namármost az a baj, hogy ezek álmomban is előjönnek: álmomban angolul beszélek/fordítok, érvelek és magyarázok másnak, számolok és gondolkozom. Folytatom tehát, ami napközben is megy ez agyamban. Reggel pedig fáradtan, nem frissen ébredek fel, mert "túlpörgött az agyam". Az agyam ezek szerint sosem pihen, az álomban, amikor el kellene lazulnia, akkor is aktív. A nap 24 órájában megy (természetesen a nappal is használatos, a racionális gondolkodásért felellő részre gondolok). Ez így szerintem marhára nem jó, mivel minden akkor tud működni, ha van pihenő fázisa is. Régebben már észrevettem, hogy akkor vagyok a legfrissebb, ha nem álmodok. Régen, kisebb koromban ez nagyon gyakori volt, szinte mindennapos. Ma már gyakorlatilag soha nincs ilyen. Az idejét sem tudom, mikor volt utoljára. Érzem, hogy sokkal kipihentebb lennék, ha nem álmodnék.



Hogyan érhetem ezt el?


2011. júl. 3. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

- Lefekvés előtt ne egyél semmit!


- Napi 8 órát aludd meg ha lehet.


- Próbálj meg ellazulni, mással is foglalkozni. Sportolni, szórakozni stb.


- Vegyél a gyógyszertárban Valeriánát. Természetes hatóanyagú (macskagyökér) nyugtató, vény nélkül kapható.

2011. júl. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mivel foglalkozol? Valószínűleg az a bajod, hogy nem vagy elég fáradt fizikailag.

Én is így voltam, aztán egy éve rám szakadt egy teljes háztartás, meg munka, meg suli, gyakorlatilag napi 12-14 órát pörgök, dolgozom. Estére bezuhanok az ágyba és már alszom is.

Gondolom, nyári szüneted van. Csinálj valamit. Reggel menj el futni, aztán takarítsd ki a házat, menj el boltba, aztán biciklizz egyet és még vacsora előtt vidd el sétálni a kutyát/kistesót. Esetleg dolgozz kicsit a kertben. Garantáltan nem fogsz álmodni, hanem mélyen és sokat fogsz aludni.

2011. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem "foglalkozom" semmivel, 18 éves vagyok. Való igaz, hogy nem mozgok annyit, amennyit kéne, habár pont most vagyok túl egy edzőtáboron, ahol nagyon kihajtottam magam. Amennyire emlékszem, akkor is álmodtam minden nap, pedig tényleg iszonyú kemény volt.
2011. júl. 3. 12:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Igazából mindennap álmodunk, csak sokszor már az ébredésünkkor sem emlékszünk rá. Az furcsa, hogy te viszont erre minden kelés után emlékszel. De ennek sem kellene problémákat okoznia.


Mennyi időt alszol általában?

2011. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mr23 válasza:
azért mert folyton ilyeneken jár az agyad így este nem engedi huzamosabb ideig mély alvás hanem inkább sokat van rem fázisban és ilyenkor bizony magasabb a neuron aktivitás... ezt szerintem csak azzal tudod elkerülni h ha alvás előtt nem gondolsz ilyenekre...
2011. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"mennyi időt alszol általában?"


Évközben sajnos nem eleget (úgy értem, tanévben, mivel diák vagyok). Van ugye két típusú ember: a kakas és a bagoly. A kakas korán kel-korán fekszik, ez az egészségesebb. A bagoly későn kel és későn fekszik. Én mindig is inkább az első voltam, de valahogy az utóbbi években átcsusszantam a másodikba. Sajnos nem alszom többet 7-8 óránál, viszont ilyenkor, szünetben simán alszom 9-10-et is. Egyébként az utóbbi időben nagyon fáradékony vagyok, és nem érzem magam kialudtnak.

2011. júl. 3. 20:58
 7/13 anonim ***** válasza:

"Érzem, hogy sokkal kipihentebb lennék, ha nem álmodnék. "


Ez csak egy érzés. A szakemberek kutatási szerint ez pont fordítva van.

2011. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 bromkrezol ***** válasza:
Este lefekvés előtt csinálj egy kis félhomályt, pl. egy kis asztali lámpával, de ne legyen direkt fény. Ülj le, egyenesítsd ki a hátad és lélegezz eleinte normálisan, majd lassitsd le a légzésed. És próbálj meg csak a légzésedre figyelni. A szemed becsukhatod, ha Úgy kényelmesebb. Ne zavarjon, ha elkezdenek kavarogni a gondolataid, csak tartsd a figyelmed a légzésen. Elsőre valószínűleg még furcsa lesz, de ha képes vagy pár napon át próbálgatni, akkor bejön a dolog. Ha nehéz, akkor tegyél magad elé egy virágot, vagy valami közönbös, érdektelen dolgot és nézd. Érdemes pl. a telefonod időzitőjét beállitani 5-10 percre és "megfogadni" hogy addig nézed, amig meg nem szólal. (ja, és ne menjen közben se tévé, se számitógép). Az a fontos, hogy ezzel az agyadat kicsit kizökkented a pörgésből. Nekem vizsgaidőszakokban volt olyan, hogy éjjel is úsztak a szemem előtt a feladatok.
2011. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem más oka lehet a fáradékonyságodnak. Vitaminhiány, nyomelemhiány, kimerültség, ilyesmi. Pihenj csak bátran, most úgyis szünet van, és étkezz változatosan. Egyél sok gyümölcsöt, zöldséget, vagy akár vegyél étrendkiegészítőt is.
2011. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom az álom ideje az nem halad meg sok időt...tehát nem álmodod végig a 7-8 órát, amíg fekvő állapotban vagy. bele is halnál ha így lenne, ugyanúgy bekerülsz a mély alvás stádiumba, amikor az elméd pihen. lehet az ébrenlét alatt kéne keresni a hibát, talán túl sokat foglalkozol azokkal a dolgokkal, amiket napközben teszel, amit leírsz a kérdésed alatt...a túlzott személyes gondolkodás okozhat fáradékonyságot, mivel megerőlteted az elmédet...más az, amikor beugranak a dolgok automatikusan, más amikor te végzed a gondolkodás menetét.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!