Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nagymama két gyrátyát vásárolt...

Nagymama két gyrátyát vásárolt karácsonyra : egy piros és gy fehér színűt. A piros 2cm-rel hoszabb volt a fehérnél. Részletek lent. Milyen hoszú a két gyertya?

Figyelt kérdés
Nagymama két gyrátyát vásárolt karácsonyra : egy piros és gy fehér színűt. A piros 2cm-rel hoszabb volt a fehérnél. Karácsony délutánján 3 órakor gyújtotta meg a pirosat, majd fél 5 kor meggyújtotta a feéhert is. A gyertyák egyenletesen égtek.Este hétkpr a két gyertya éppen egyforma magas volt. A fehér gyerya este fél kilencig, a piros fél órával később égett le teljesen. Milyen hosszú a két gyerrtya? Nem az érdekelne igazából hogy mi a megoldás hanem hgoy hgoy kell kjiszámolni.
2011. febr. 1. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy megoldásom. Nem biztos, hogy jó, de a logikai szál szerintem stimmel:

Tüntessük el a zavaró időpontokat, és cseréljük fel valami egyszerűbbre:

-0h piros gyertya gyújtása

-1,5h fehér gyertya gyújtása

-4h azonos szint

-5,5h fehér leég

-6h piros leég

Úgy gondoltam, hogy 4h után van 2 egyforma gyertyánk, ami különböző sebességgel ég: a fehér 1,5h alatt (x/1,5), a piros 2h alatt égett el (x/2).A fehér 4 óráig égett tehát 8/3 x magas, a piros 6 óra alatt égett el, tehát 9/3 x magas. A különbségük 1/3 x, ami 2 cm. tehát a fehér 16, a piros 18 cm magas. Remélem érthető volt, és örülök, hogy érdekel a megoldás menete is. :)

15 f

2011. febr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tetris ***** válasza:
Először azt olvastam hogy gatyát vett a mami. Fel is gyújtotta karácsonykor.
2011. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én is
2011. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!